Nároďák Power Fest – Festival plný metalovej energie

Tento festival bol pôvodne naplánovaný na termín 18. apríl 2020. Zo známych dôvodov sa však nemohol konať, a tak sa organizátori rozhodli presunúť festival na nový termín. Nebolo to jednoduché, nakoľko situácia okolo pandémie koronavírusu nie je stále jednoznačná a stav sa mení každým dňom. Navyše, dať dokopy line-up tiež nebolo ľahké.

Nakoniec sa to však podarilo a na Nároďák Power Feste sa môžete tešiť na českobudejovické zoskupenie SEVEN a ich poctivý heavy metal, moravských power metalistov POWER 5, jabloneckú kapelu DANGAR SIX, hradecký náklad TINNITUS a thrash death smečku VĚTRACÍ ŠACHTA z mesta Hořice, ktorá celý festival otvorí.

SEVEN

Českobudejovická heavy metalová formácia okolo fenomenálneho gitaristu Honzu Kirka Běhunka za mikrofónom so skvelým Jirkoum Kombercem Vám prinesie nezabudnuteľný zážitok. Zahrajú piesne nie len z aktuálneho albumu Můry.

POWER 5

Oficiálne oznamujú nový album, ktorý vyjde vo februári 2021. V ten istý mesiac oslávi skupina 25 rokov činnosti a k tomuto výročiu sa bude vzťahovať aj album. A v Nároďáku máte možnosť zažiť takú malú generálku na oslavu.

DANGAR SIX

Jablonecká hard&heavy banda, ktorá už začína byť v Nároďáku stálicou. Aktuálne kapela pracuje na novom albume.

TINNITUS

Táto hradecká kapela brázdi východočeské pódiá už štyri roky. V minulom roku, po nahraní debutového albumu, došlo v kapele k personálnym zmenám. Do kapely prišiel na post speváka a gitaristu Miloš Koblmuller. Miloš sa tak v jednej kapele znovu stretol s basgitaristom Petrom Firmanom, a to po desiatich rokoch. Kapele jej nová tvár a smer veľmi prospeli. Na jeseň sa chystajú do štúdia a asi sa môžeme tešiť na ich EP.

VĚTRACÍ ŠACHTA

Kapela Větrací Šachta pochádza z mesta Hořice a bola založená v roku 2016. Avšak dôležitý bol až nasledujúci rok, kedy začali aktívne hrať a zdokonaľovať ich um. Začínali na underground punku, ale časom zistili, že ich to príliš nebaví, a tak muziku posúvali tvrdšími smermi, ako napríklad thrash a death metal. Za sebou majú desiatky koncertov po Česku, najviac však v Královohradeckom kraji.

Formácia prešla už rôznymi personálnymi zmenami, hlavne na poste basáka sa vymenili už štyria hudobníci. Teraz však už dlhšiu dobu hrajú v ucelenej zostave, a to spev, gitara, basgitara a bicie. V súčasnej dobe pracujú na nahrávaní albumu, ktoré sa pomaly rysuje do finálnej podoby.

Větrací Šachta je kapela, ktorá sa neberie príliš vážne, hrajú pre zábavu svoju i fanúšikov, nie sú nároční na honorár (väčšinou im k šťastiu stačí pivo a párky) a majú radi kvalitnú tvrdú muziku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *