Naplnia R-E-T očakávania s Coming Soon…?

19. december bude významný deň pre všetkých milovníkov doom metalu. Severomoravská kapela R-E-T sa rozhodla vrátiť ku koreňom a otázkou zostáva, či sa im to podarilo. 

R-E-T, čo je skratka pre Reaction Extasy Trance, sa po šiestich rokoch rozhodli vrátiť do čias svojej najúspešnejšej nahrávky „In Memories“, ktorá je mnohými vnímaná ako to najlepšie, čo kedy bolo v českom doom metale natočené. Je teda pochopiteľné, že avizovaná doska s názvom „Coming Soon…“ vzbudila zvedavosť, rozpaky aj rôzne podozrenia, ale skutočným fanúšikom muselo byť jasné, že natoľko skúsení muzikanti, ako R-E-T sú, vedia, čo robia a hlavne ctia príslovie „dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky“.

Klávesák Miroslav Holub hneď vysvetľoval, že sa rozhodne nechystajú natočiť „In Memories part II“, akurát sa pohrávajú s podobnou atmosférou a výsledkom bude originál rytmicky sa odlišujúci od ich predošlej tvorby. Zároveň sľuboval trojfarebný vokálny experiment, kedy v niektorých pasážach striedajú ženský spev dva murmury a naopak. 

Atmosféra časov „In Memories“ súvisí hlavne s tým, že všetky skladby sú opäť prepojené rôznymi atmo-pauzami. „Coming Soon…“ je pestrejší nielen rytmicky, ale a vokálne.  

Či je to naozaj tak, zhodnoťte sami – album bude súčasťou nového čísla časopisu Pařát, ktorý vychádza už v piatok 19. decembra. Ochutnávku v podobe skladby „Dialogue“ si môžete vypočuť na stránkach časopisu www.paratmagazine.com.

Info o kapele nájdete na http://bandzone.cz/ret

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *