Napätie pred vydaním albumu St. Nightmare’s Day rastie

Electro/metalcoreoví Fall From Everest z Prahy stupňujú napätie pred vydaním debutového albumu St. Nightmare’s Day, ktoré je naplánované na 13. októbra 2020. Po úvodnom melancholickom singli „k.“ prichádza štvorica s výbušnou a priamočiarou skladbou „gasoline, ready!“, ktorú fanúšikovia mohli počuť už na veľmi úspešnom koncerte v Divadle Archa 31. júla, kde dokonca prebehlo premiérové premietanie videoklipu k tejto skladbe.

Júlovým koncertom v Divadle Archa nahradili Fall From Everest zrušený koncert, ktorý sa pôvodne mal konať 13. marca v komorných priestoroch vinohradského klubu Varšava. Dá sa s kľudným srdcom prehlásiť, že kapela dala fanúšikom všetko, čo plánovala na marec, a ešte niečo navyše. Okrem toho, že sa do posledného detailu pohrala s možnosťami veľkej sály Divadla Archa a využila okrem svetelného parku aj projekciu alebo miestny klavír, ponúkla návštevníkom aj niekoľko ďalších prekvapení. Jedným z nich bola práve exkluzívna premiéra videoklipu „gasoline, ready!“, ktorá prebehla ešte pred začiatkom koncertu. Na tú sa po siedmej hodine prišlo pozrieť hneď niekoľko desiatok ľudí.

“Mám dost toho tvýho útlaku! Ať se děje, co se děje, přežiju ho!” To je hlavným poslaním skladby ‘gasoline, ready!’ Či už ide o politický útlak alebo “obyčajnú” šikanu, pohár trpezlivosti už pretiekol. “Zapálíš mě a necháš mě tady ležet v plamenech? Zvládnu to, jsem totiž z kamene,” vykrikujú zborovo Fall From Everest.

Napätie pred vydaním albumu St. Nightmare’s Day rastie
Napätie pred vydaním albumu St. Nightmare’s Day rastie

Vzdor a rezistencia sú aj témou samotného videoklipu ‘gasoline, ready!’, ktorého produkciu tentokrát kapela zverila do režijných rúk skúseného tvorcu a frontmana kapely Severals v jednej osobe – Dominika Fencla. Za produkčnej a hereckej asistencie celého tímu pomocníkov vznikol klip s hororovou sektárskou atmosférou. Špecifické prostredie zdanlivo opusteného rozbúraného domu perfektne dotvárajú masky z dielne Kláry Žemličkovej, ktorá umelkyne vytvorila priamo na mieru príbehu.

Dlho pripravovaný album St. Nightmare’s Day, ktorý si od 13. októbra budú môcť užiť nie len priaznivci post-hardcore, ema alebo metalcore, natáčala kapela s Pavlom Chyškom v Dark Deer Audio. Úzkostná a melancholická doska je pretkaná desiatkami vzájomných textových aj inštrumentálnych referencií. Hudobní hľadači budú mať rozhodne čo objavovať. Sila, ktorú čerpáme z bolesti a odhodlania, sila braná z bolesti a odhodlania je v boji proti útlaku tou najpôsobivejšou zbraňou, to hovorí ‘gasoline, ready!’

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *