Najúspešnejšia „vianočná“ kapela opäť vyrazila na turné

Písal sa rok 1996, keď z prachu floridskej powermetalovej kapely Savatage povstala azda najskvostnejšia „vianočná“ rocková superkapela všetkých dôb TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA. Toto rockové divadlo má za sebou teda už dvadsať rokov existencie, viac než tisícosemsto koncertov pre viac než štrnásť miliónov fanúšikov a viac než dvanásť miliónov predaných albumov a DVD. Na prvý pohľad by sa zdalo, že kariéra kapely, ktorá na prvé turné vyrazila tri dni po tom, čo vznikla, je nezastaviteľná. Avšak rok 2017 sa ukázal ako skutočne ťažký. V apríli totiž skonal zakladateľ kapely Paul O’Neill. Neprešlo veľa času a v júli pri nehode na diaľnici tragicky skonal dlhoročný basgitarista kapely David Zablidowksy.

 

Niektorí to čakali, iní nie. Tak či onak, možno práve kvôli ucteniu pamiatky týchto dvoch ľudí nakoniec kapela vyrazila aj tento rok na ďalšie zimné americké turné. „Z profesionálneho hľadiska robíme svoju prácu. Je to lepšie ako vlani, je to väčšie než vlani a pritom to bolo minulý rok dosť dobré. Ale z ľudského hľadiska pre mňa každá nota, ktorú zahrám, znamená o čosi viac. Pretože keď hrám tie skladby, pripomína mi to, ako sme ich nahrávali alebo ako Paul po mne hodil ceruzku. Je toho veľa, čo mi prechádza mysľou, ale Paul ma naučil rozčleniť veci. Neprinesiem na pódium nič, čo neurobí vystúpenie lepším. Bude to na mňa čakať na kraji pódia, keď ho budem opúšťať. Ale kým som na pódiu, každá nota, ktorú zahrám, bude poctou môjmu najlepšiemu priateľovi a mužovi, ktorý toto stvoril,“ povedal o prebiehajúcom turné Al Pitrelli, ktorý je zakladajúcim členom kapely a okrem spoluprác s interpretmi ako Alice Cooper, Asia, Savatage či Megadeth tu hrá na gitaru počas celého jej fungovania.

 

Turné, ktoré odštartovalo 16. novembra, bude v Amerike prebiehať do konca decembra. Bohužiaľ, iba tam. Neostáva nám iné, iba dúfať, že sa toto veľkolepé vianočné rockové divadlo vráti opäť aj do Európy, ako tomu bolo doposiaľ trikrát. V rokoch 2011 a 2013 pridali do svojho kalendára aj dátumy pre európskych fanúšikov a v roku 2015 sa stali jednými z headlinerov Wacken Open Air.


Použité zdroje:
blabbermouth.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *