Najprepracovanejšia šou Manowaru už o pár dní na Slovensku

Už len týždeň aj kúsok a dočkáme sa premiérového slovenského koncertu najhlasnejšej kapely na svete. MANOWAR je už na 18. január v bratislavskom NTC dokonale pripravený. Masívny zvuk, nádherné vizualizácie a všetky hymny, ktoré fanúšikovia milujú. Aj taký bude štart celosvetového turné Gods And Kings World Tour 2016. Pôjde o doteraz najprepracovanejšiu šou kapely.

 

„Je ťažké uveriť tomu, že začíname už o pár dní. Práve sme skončili posledné kapelové skúšky a prípravy na toto turné. Tisíce vecí musíme dopraviť v kontajneroch z USA do Európy, zabezpečujeme letenky, hotely, stravu, ale taktiež dávame dohromady viac ako 100-členný tím ľudí z viacerých krajín, ktorý nás bude počas celého turné sprevádzať,“ hovorí Joey DeMayo o aktuálnom dianí zo zákulisia príprav.

 

Oproti minuloročnému turné privezú o tonu viac novej techniky, zosilňovačov o výkone 300 000 wattov prvotriedneho zvuku a najnovších technológií, aby ponúkla ešte silnejší zážitok ako kedykoľvek predtým. „Väčšina nášho vybavenia je robená na mieru. Tí, ktorí videli naše turné v roku 2015 vedia, že sme pracovali s videom a gigantickými LED obrazovkami. Teraz to opäť prekonáme. Počas príprav priletel za nami náš video dizajnér z Európy a spoločne sme pripravili nové videá, ktoré budeme premietať počas piesní na najkvalitnejších LED obrazovkách. Aby som bol presný, prinesieme 150 metrov štvorcových LED obrazoviek v 6K rozlíšení,“ prezrádza ďalšie detaily DeMayo. Nedávno predstavili aj pódium s majestátnym dizajnom.

 

Keď je kapela taká náročná na technické vybavenie, aké sú potom jej požiadavky na organizátorov? . „Nenašli sme nič čím by nás prekvapili, žiadnych živých aligátorov ani iné výstrednosti. Žiadajú len kvalitné biele a červené víno, vodu Evian, čerstvé a zdravé potraviny, zeleninu a americké policajné šišky,“ upresňuje organizátor Michal Očovan z ProMusic.

 

Manowar sú na scéne už 35 rokov. V roku 1984 boli zapísaní do Guinessovej knihy rekordov ako najhlasnejšia kapela na svete, keď im v Nemecku namerali hlasitosť až 139 decibelov, čo je porovnateľné s výbuchom delostreleckého granátu alebo štartom stíhačky. Do Bratislavy prídu zahrať v zložení Joey DeMaio, Eric Adams, Karl Logan a Donnie Hamzik. Lístky sú ešte stále dostupné v sieti Ticketportal. 

Najprepracovanejšia šou Manowaru už o pár dní na Slovensku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *