Najlepší rockový klávesák Don Airey opäť na Slovensku

Neuveriteľná vec sa podarila usporiadateľskej agentúre Double Head Productions. Deň pred prvým výročím vystúpenia geniálneho hráča na klávesové nástroje na Slovensku, si dá DON AIREY v prekrásnom novomestskom klube Blue Note repete. Takýto husársky kúsok sa snáď ani nedá naplánovať. 18 marca teda kroky všetkých vyznávačov tohto klávesového virtuóza naberú smer Nové Mesto nad Váhom.

Domovskou kapelou Dona Aireyho je už trinástym rokom skupina DEEP PURPLE. V nej nahradil ikonu Jona Lorda, ktorý ho sám odporučil. Keby som mal napísať zoznam, s kým všetkým si zahral, asi by bolo jednoduchšie zistiť a spísať, s kým nehral. Podľa jeho vlastného vyjadrenia spolupracoval odhadom na 400 (!) albumoch najväčších velikánov rocku, hard rocku a heavy metalu. Naozaj len krátky menoslov tých naj: COLOSSEUM II, RAINBOW, OZZY OSBOURNE, GARY MOORE, BLACK SABBATH, JUDAS PRIEST, WHITESNAKE, JETHRO TULL, UFO, SAXON… Popri všetkých vedľajších projektoch mu zostal čas na nahratie štyroch sólových albumov.

Na cestách za fanúšikmi Dona sprevádzajú ďalšie muzikantské esá, ktoré sa podieľali na nahrávaní posledného albumu. Na bicie hrá Darin Mooney (Gary Moore, Primal Scream), na gitaru Simon McBride (Sweet Savage), na basgitare exceluje Laurence Cottle (Black Sabbath, Gary Moore, Eric Clapton, Seal…). Ako na CD, tak i na turné spieva Carl Sentance (Krokus), ktorý bravúrne zvláda ťažkú úlohu – odspievať piesne Deep Purple, Garyho Moora, Rainbow a samozrejme, tie Donove.

Vstupenky ešte zoženiete na www.ticketportal.sk. Po zakúpení nutnosť rezervácie stola na telefónnom čísle 0902 608 912, alebo mailom na info@bluenote.sk.      

Najlepší rockový klávesák Don Airey opäť na Slovensku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *