Nájdite si Vteřinu na klip od Jaksi Taksi

Jaksi Taksi (rozhovor), česká pop-punková kapela, pustila do sveta ďalší klip, tento raz k skladbe Vteřina. V poslednej dobe sledujeme trend tzv. lyric videí – čo je lacnejší variant klasických videoklipov. Jaksi Taksi lyric video pojali po svojom – pozrite sa ako.

Tvorby videoklipu sa chopili Ondřej Kurčík a Pavel Brychta a samotné natáčanie prebiehalo už od 4:00 ráno, aby bola zachytená správna atmosféra vychádzajúceho slnka.

Humornou časťou natáčania bol príjazd hliadky mestskej polície na miesto deja, kedy nastali obavy, že sa celý proces bude musieť prerušiť kvôli nejakej sťažnosti. Nakoniec to ale bolo celkom inak – policajti sa ukázali ako fanúšikovia a k žiadnemu priestupku nedošlo.

Vteřina je zaradená na konci albumu Signál, ktoré bolo koncipované ako súboj rozumu a citu so samotným rozhodovaním človeka v životných situáciách. Po textovej stránke je tak akýmsi rozuzlením celého diela a text v refréne: „zastavit vteřinu co bude trvat věčně“, inspirovaný knižnou predlohou, je kľúčom aj ku všetkým predchádzajúcim skladbám z albumu.

Po niekoľkých drzejších klipoch tak Jaksi Taksi odhaľujú svoju odvrátenú tvár – tú lyrickejšiu, hĺbavejšiu a ďaleko citlivejšiu, než sme boli zvyknutí.

Ako ste si mali možnosť všimnúť, v spomínanom klipe sa objavili aj niektorí známi hudobníci, napr. členovia skupiny Harlej, s ktorou Jaksi Taksi odohrajú jesenné turné.

Viac info o kapele a zoznam koncertov nájdete na www.jaksitaksi.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *