Nahum zverejňujú cover, názov, tracklist a koncept svojho druhého albumu

Po posledných zmenách v zostave, keď na bubenícku stoličku zasadol guľometčík Tom Brighter z REVENGE DIVISON, sa páni z death/thrash metalovej mašiny NAHUM rozhodli priviesť na svetlo sveta svoj druhý a dlho očakávaný album s názvom And The Chaos Has Begun. Vydanie nového albumu je naplánované na 1. novembra a malo by sa jednať o tématické nadviazanie na debutový album The Gates Are Open, pričom počiatočná apokalyptická téma prvého albumu bude na novinke rozvinutá zásadným spôsobom ďalej.

Zatiaľ čo debutový album prišiel iba s prvotnou víziou apokalypsy a so správou, že jej už nič nestojí v ceste („brány sú otvorené“), tak nový album už priamo reflektuje jej rozpútanie. To, čo bolo predtým „na spadnutie“, teraz aj skutočne začína. Momentálne už v reálnom čase vidíme ten vzrastajúci chaos v štáte, na uliciach, ale aj v hlavách ľudí, ktoré sú pravidelne premazávané médiami. Besniaci chaos je nástrojom, sprievodným javom a aj podstatou práve začínajúcej apokalypsy, ktorá bude tým posledným, čo ľudstvo zažije. Vstúpili sme do poslednej éry.

Celú podstatu daného chaosu zachytáva aj cover albumu. Jeho agresívne farby a centrálna postava na pomedzí abstrakcie stelesňujú chaos rodiaci sa uprostred mesta, ktoré je symbolom ľudstva. Chaos vyrastá z neho a prináša mu skazu, pričom jeho korene čerpajú silu z hromady mŕtvych. Všetko obopínajú šľahajúce plamene chaosu, ktoré vťahujú do seba aj diváka a robia ho tak účastníkom tejto scény. Tento chaos nemá identitu, či už je to tvár človeka, alebo čohokoľvek konkrétneho. Nie je ani víťazný, je iba všetko pustošiaci. Rozpadá sa a zároveň sa prudko rozrastá, pričom napáda všetko ako pleseň, ako oheň. Vytreštené a zasiahnuté oko na oblohe potom symbolizuje hrôzu nad povahou tejto skazy.

Autorkou coveru je Daniela „Dahlien“ Neumannová. Jej dielo, využitím tradičnej kresby a neobvyklou štylizáciou, ponúka odkaz na hudobný koncept albumu. Ten, hoci vychádza z klasickej tradície old school thrashu, floridského deathu a blackovej melanchólie, je ich neošúchanou kombináciou. Album tak opäť stojí na silných motívoch, apokalyptickej atmosfére a po novom aj oveľa viac na metalovej agresiu. Posledné dni začali!

Aby ste si urobili prvotný obraz o jednotlivých skladbách nového albumu, tak samotná kapela pre vás pripravila aj tento komentovaný tracklist:

1) Raging Chaos – Vzostup chaosu. Názov hovorí za všetko, v podstate titulná skladba. Znásilnenia slobody, klamárske sľuby, slepí vodcovia, otvorené hroby. Áno, chaos začína práve TERAZ!

2) Vomit The Darkness – Strácame všetko, balansujeme na hrane, nevieme, ako chutí pravda, túžime po deštrukcii, naše telo sa zmieta a zvracia to, čím ho systém kŕmi.

3) Creator Of Emptiness – Sme tvorcovia prázdnoty. Naše výtvory sú prázdne a deštruktívne. Sme tvorcovia temnoty a bolesti. Stvorili sme človeka bolesti, smútku a hanby. Stvorili sme boha smrti.

4) Funeral Of Age – Smrť si osedlala kone, čas ľudstva sa nachýlil, mocnosti padnú. Sme na prahu konca. Nielen ľudstva ako celku, ale predovšetkým obyčajného človeka, ktorého nádeje končia apokalyptickými ambíciami politikov a sebadeštruktívnymi manierami globálnej spoločnosti, ktoré si zaslúžia tryznu. Toto je rozlúčka so všetkým dobrým…

5) Damned – Prekliaty a zatratený je každý, kto sa vzoprie. Vypovedaný zo spoločnosti, z vlastnej krajiny, prekliaty všetkými so samovražednou tendenciou bojuje proti všetkým. Veď už nemá, čo by stratil, zadupe všetkých, ktorí mu idú po krku… pomsta prichádza.

6) The Clash Of The Fury – Osudový stret. Môžu z nás trhať mäso, ale skutočne zvíťazia?

7) Under Fire – Zaburáca salva. Celý svet je jedna frontová línia. Nie je sa kde schovať. Kto prežije, ten zvíťazí, kto prežije, ten je prekliaty. Krv na rukách páli navždy…

8) Rotten Lies – Každodenný príval výkalov z médií. Váha slova bola zničená, ústa sú mocné zbrane riadené slepcami. Všade okolo nás falošné tváre ľudí, čo hrajú svoje role. Áno, každodenná lož a pretvárka. Už viac neznesieme. Dosť už!

9) www (WorldWide War) – Áno, nech už to skončí. Naša nenávisť je slepá. Pavúk, čo vstrekol jed do našich vzťahov, spriada svoju sieť nenávisti. Virtuálny priestor sa stal miestom bezbrehej nenávisti a agresie. Už sme rozdelení… nech začne skaza.
 


AKTUALIZOVANÉ (1. 11. 2015): Album uzrel svetlo sveta. Vypočuť si ho môžete tu a ak ho chcete mať doma, kupujte ho tu.

K albumu vyšiel aj nový videoklip ku sladbe Raging Chaos.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *