Nahrajú AC/DC nový album s Axlom?

Pokiaľ ste mali dojem, že klasická legenda AC/DC nabrala na korbu Axla Rosea len na krátku dobu, aby dokončili turné po tom, čo Brian Johnson už viac nemôže spievať, hlboko ste sa mýlili. Existuje reálna šanca, že pôjdu spolu aj ďalej, tvrdí Murray Engleheart, autor biografie o AC/DC.

 

Axl Rose sa k AC/DC dostal v roku 2016, keď spevák Brian Johnson dostal Sofiinu voľbu – spievať ďalej a úplne ohluchnúť alebo si ponechať aspoň trochu sluchu. Niet sa čomu čudovať, že si vybral radšej sluch, ktorý, paradoxne, nemal naštrbený kvôli hlučnej hudbe, ako by mohol niekto povedať, keďže boli časy, kedy AC/DC bolo počuť široko ďaleko po meste a takmer odletela strecha miesta konania ich koncertu. Brian o sluch prichádzal postupne kvôli svojej inej láske – automobilovým pretekom. A nakoniec ho to dostihlo. No a teraz si už zaspieva iba občas, ako tomu bolo napríklad minulý rok, kedy sa v máji pridal na pódiu k Robertovi Plantovi a neskôr v auguste hosťoval u Muse na Reading Festivale.

 

Väčšina ľudí si myslela a zrejme stále aj myslí, že keď Johnson opustil AC/DC, je úplný koniec. Pokiaľ by sme chceli byť naozaj drsní, môžeme povedať, že každý je nahraditeľný, ale spevák naozaj nie. Axl tak je iba náplasťou, ktorú fanúšikovia vnímali ako náhradu na dokončenie turné Rock Or Bust Tour. Teraz však prišiel šok. Ten vyvolal Murray Engleheart, autor knihy z roku 2012 AC/DC Maximum Rock & Roll: The Ultimate Story Of The World’s Greatest Rock & Roll Band (AC/DC Maximálny Rock & Roll: Záverečný príbeh najväčšej svetovej rockandrollovej kapely), ktorý tvrdí, že AC/DC budú ďalej pokračovať s Axlom na poste speváka. Prostredníctvom Facebooku sa zmienil: ,,Špekulujte si koľko chcete, ale povedal som to predtým a hovorím to teraz: AC/DC budú pokračovať s Axlom na poste speváka – nový album, turné, celých deväť yardov. Čo bolo na začiatku masívnym Angusovým hazardom sa nakoniec ukázalo byť porovnateľným triumfom, ktorý nastolil scénu pre budúcnosť.“

 

Tak teraz už len zostáva čakať, čo z tohto nakoniec bude alebo nebude, či Engleheartove slová zostanú iba prázdnymi sľubmi, alebo sa naozaj zomelie niečo ako predpokladá. Brali by ste to? Páčili by sa vám takí AC/DC s Axlom?


Použité zdroje:
Foto: teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *