Nad Terchovou opäť zasviští metalový budzogáň

Obľúbený hudobný festival rockových a metalových kapiel TERCHOVSKÝ BUDZOGÁŇ si za roky svojho fungovania získal mnohých priaznivcov. Avšak po tom, čo minulý rok v malebnom amfiteátri nad Bôrami vystúpila „iba“ relatívne silná česko-slovenská zostava kapiel Desmod, Čechomor, IMT Smile, Mad Frequency a Arzén, objavili sa ostro kritické komentáre fanúšikov zvyknutých na väčšie zahraničné mená. Tento rok sa ale festival vracia v plnej sile. Organizátori prichádzajú s line-upom, ktorým určite ulahodia viacerým rockovým nadšencom, ktorí vlani nezvládli ohlásený koncert s chladnou hlavou.

 

Druhý augustový víkend bude patriť v Terchovej skutočne zaujímavej zostave interpretov. Obľúbené slovenské kapely THE PARANOID, KARPINA, HT, KONFLIKT či MAD FREQUENCY doplnia legendárnejšie mená našej hudobnej scény ako SLOBODNÁ EURÓPA a ZÓNA A. Na pódiu sa už tradične objaví aj domáca kapela ARZÉN a tešiť sa môžete tiež na progrockových Oravcov CALIBER X či metalcoreistov STORMCLEAR, ktorí prídu z hlavného mesta. Zo susedného Česka sa na pódiu predstaví nemenej obľúbená veselá banda rockerov, ktorí si hovoria ALKEHOL.

 

Tieto mená ešte určite doplnia nejaké tie lokálne kapelky či iní interpreti, ale vy ste pravdepodobne zvedaví predovšetkým na tohtoročných headlinerov. Ktorá z českých kapiel môže byť väčším lákadlom než ostrieľaný KABÁT? Pravdepodobne žiadna. Všade, kde sa Kabáti objavia, tam to praská vo švíkoch. A inak tomu nebude pravdepodobne ani v Terchovej, kde sa tiež môžete na túto obľúbenú kvalitnú kapelu tešiť.

 

Ale tohtoročný Terchovský Budzogáň nebude po vlaňajšom príklade opäť na báze čisto česko-slovenského festivalu. Z omylu vás ihneď vyvedieme predstavením druhého z hlavných ťahúňov tejto kvalitnej akcie. Prednedávnom sme vás informovali, že začiatkom novembra navštívia so svojou albumovou novinkou Bratislavu. Vy však fínske príšery môžete vidieť a počuť naživo takmer na deň presne o tri mesiace skôr v Terchovej. Áno, do krásneho prostredia Jánošíkovho rodiska zavíta severská hardrocková kapela LORDI a vy sa môžete tešiť na nezabudnuteľnú audiovizuálnu šou.

 

Ohlásenie návratu terchovského rockového festivalu v takejto sile určite potešilo mnohých z vás. Ak ste teda zvedaví na vystúpenia spomínaných kapiel a chcete prežiť dva dni plné skvelej hudby v nádhernom hornatom prostredí, tak si značte do kalendára program na 10. a 11. august. Jednodňové aj dvojdňové lístky sú už v predaji, tak na čo čakať?

 

https://youtube.com/watch?v=MDGG40ksxB4

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *