Na Topfeste zaznie aj ruský rock

Už 14 rokov je na scéne jedna z najpopulárnejších ruských kapiel. Pätica hudobníkov na čele so speváčkou Nuki si hovorí SLOT a na Letisko Piešťany prinesú 1. – 2. júla pravý ruský rock.

 

„Naša hudba je  kombináciou melancholických ruských melódií z klasických a folkových piesní s rockovou energiou. Hráme skôr alternatívny rock s použitím elektronických zvukov a klávesov. Začujete tam aj hip-hopové vplyvy. Sme taký uletený mix, ale takto to cítime. Ak sa vám páči Linkin Park, verím, že vás zaujme aj naša hudba,“ vraví speváčka Slotu Nuki. „Spievame po rusky aj po anglicky. Do našej hudby premietame naozaj rôzne témy. Reagujeme na situáciu v našej krajine, ale hráme aj o celkom bežných veciach, ktoré zaujímajú teenagerov. Napríklad o tom, ako dosiahnuť svoje sny, o upíroch, duchoch, ale aj o láske,dodáva. 

 

„Sme radi, že sa nám podarilo dostať na najväčší rockový festival na Slovensku aj týchto rockerov z Moskvy. Slováci nemajú na Sovietov dobré spomienky a takto uvidia, že Rusko, to nie sú len komunisti či oligarchovia. Krajina má veľa zaujímavých umelcov, ktorých tvorba rozhodne stojí za pozornosť. Chceli sme aj takto trochu prispieť k rúcaniu bariér,“ vysvetlil organizátor Topfestu Dušan Drobný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *