Na Topfeste sa bude maturovať

Na začiatku júla nás čaká už 13. ročník festivalu Topfest, ktorý tentoraz prináša novinku. Svoje vlastné pódium bude na Letisku Piešťany mať projekt Rocková Maturita, na ktorom sa predstavia jej semifinalisti.

 

„Páči sa nám myšlienka súťaže a tou je podpora domácej slovenskej hudby. Cieľom projektu je vyhľadávať rockové talenty a motivovať kapely s vlastnou tvorbou, aby ukázali, čo v nich je. A kde inde ako na rockovom festivale by si ich mali fanúšikovia vypočuť? Aj preto sa nám zdalo prirodzené dať tomuto projektu priestor. Napokon, sami podobnú súťaž organizujeme. FAMAT – festival amatérskej hudby – bude o mesiac, 23. apríla už po štrnástykrát a aj víťaza tohto nášho festivalu budete môcť vidieť a počuť na Topfeste,“ vraví organizátor festivalu Dušan Drobný.

 

Line-up pódia Rockovej Maturity bude známy najneskôr 27. mája. Dvanásť semifinalistov v kategórii pop & rock bude vybraných 18. mája a ďalších dvanásť v hard & heavy 25. mája. „Novinkou tohto ročníka sú dve kategórie: pop & rock a hard & heavy, čím sa otvoril ozaj široký záber aj iných štýlov založených na rockovom podklade. Na Topfeste ako na najprestížnejšom slovenskom festivale pripravujeme skvelý hudobno-vizuálny zážitok. Je sa na čo tešiť! Porotu ešte formujeme, no už vieme povedať, že v nej určite bude Zuzana Smatanová, Braňo „Bejzo“ Bajza z Polemicu, Igor Belaj z The Paranoid, Peter „Sanchez“ Saniga z kapely Bijouteriér, Róbert „Jury“ Jurányi z Konfliktu, gitarista Juraj Kupec, Jimi Cimbala z Metropolisu a Vadim Bušovský zo skupiny Dorian Gray. Očakávajte ešte jedno silné meno porotcu z východu Slovenska,“ dodal organizátor Rockovej Maturity Roland Koncz.

 

Semifinalisti budú skladať maturitu po boku kapiel ako Puddle Of Mudd či UK Subs, ktoré sú pre Topfest ohlásené už nejaký ten piatok. Svoju kapelu môžete do súťaže prihlásiť do 9. mája.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *