Na Topfest dorazí aj britská zostava Apollo 440

Topfest hlási ďalšieho zahraničného headlinera. Na festivale vystúpi  legendárna britská kapela APOLLO 440, ktorá odpáli aj svoj veľký hit Stop The Rock. Z Veľkej Británie pricestuje na Topfest aj skupina TRASH BOAT, ktorá privezie svoj melodický hardcore. Jeden z našich najlepších festivalov sa bude opäť konať na domovskej scéne – v areáli na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom. Na 16. ročníku Topfestu zahrajú 28. až 29. júna Slash spoločne s Mylesom Kennedym a s The Conspirators, kapely Horkýže Slíže, Great Malarkey, Desmod, Zemětřesení, From Our Hands, Hands Like Houses, Arzén, Doctor P.P. či The Circus Brothers.

 

Skupina Apolllo 440 je hviezdou elektronickej scény, jej tvorba sa pohybuje na hranici rocku a elektronického big beatu. Kapela sa preslávila najmä hitom Stop The Rock známym z filmu 60 sekúnd. Aj ten odpáli fanúšikom na festivale na Zelenej vode.

 

„Na Topfest sa tešíme. Zahráme skladby, ktoré tvoria prierez našou 28-ročnou kariérou. Nevynecháme Stop The Rock, Ain´t Talkin´ ´Bout Dub, Krupa, ale ani motívy z filmov Lost In Space a Charlie´s Angels. Máme pripravené aj prekvapenia v podobe prerobených starších nahrávok. Všetko v duchu hesla: viac rocku, viac tanca!“ plánuje Trevor Grey.

 

Apollo 440 vznikli v roku 1990, doteraz vydali päť štúdiových albumov a ich skladby sú súčasťou mnohých filmových soundtrackov. Vydali 11 singlov, ktoré sa dostali do Top 40 v Spojenom kráľovstve. Okrem vlastnej produkcie sa kapela venuje aj remixom skladieb U2, Ennio Morriconeho, Jimmyho Pagea, Puff Daddyho či Manic Streeet Preachers. Na Topfestee Apollo 440 vystúpia v zostave Noko a bratia Howard a Trevor Gray, vokalisti Mary Byker, Ewan MacFarlane a hudobníci Cliff Hewitt a Paul Kodisch.

 

„Živé vystúpenia sú pre nás najväčšou satisfakciou, užívame si komunikáciu a spojenie s publikom. Koncerty v tomto roku sú príležitosťou na vyskúšanie si nových nápadov, kým na konci roka dokončíme nový album,“ konštatuje Noko.

 

Svoj melodický hardcore s odkazom na kapely 90. rokov zahrá na Topfeste aj britská skupina Trash Boat. Na Zelenú vodu príde v zostave Tobi Duncan, Dann Bostock, Ryan Hyslop, James Grayson a Oakley Moffatt. Chalani zahrajú aj skladby zo zatiaľ posledného albumu Crown Shyness.

 

„Tento album zmenil mňa, moje úzkosti, moju rodinu, zodpovednosť, minulosť, budúcnosť. Strávili sme na ňom veľa času a teraz vám ho zahráme naživo,“ tvrdí spevák Trash Boat Tobi Duncan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *