Na temnote bude záležať aj v Košiciach

Väčšina ľudí vie minimálne to, ako vyzerá vzrastom malý, inak iba veľký spevák s mocným hlasom, ktorého výzor charakterizuju hlavne strapaté vlasy s vraním perím. Najskôr sa stali hviezdami a ich skladby ako No Fear a In The Shadows sa stali klasikou, ktorú pozná takmer každý. Potom sa chvíľu viezli na vlne, kým sa zrazu nestratili naspäť niekam do tieňov, aby v roku 2012 opäť vstali z popola ako bájny Fénix a ukázali svetu, že sú stále tu a majú ešte čo povedať.

 

Možno už tušíte, o kom je reč. Minimálne vranie pierka vám to napovedali. Ale pre istotu si dajme jedonduchú rovnicu. Vrany = Lauri Ylönen a Lauri Ylönen + Eero Heinonen + Pauli Rantasalmi + Aki Hakala = THE RASMUS, ktorí si opäť uzurpujú právo prehovoriť prostredníctvom nového albumu Dark Matters.

 

Fínska zostava The Rasmus je na hudobnej scéna od roku 1994. Za tú dlhú dobu, čo obšťastňujú naše uši kvalitnou hudbou, vydali deväť štúdiových albumov, z ktorých sa celosvetovo predalo viac ako štyri milióny kópií a z tohto počtu sú majiteľmi až 310 000 kópií obyvatelia ich domovského štátu. Najaktuálnejšou nahrávkou je Dark Matters. Tú vydali 6. októbra tohto roka a aktuálne sú na Dark Matters World Tour, kde vypredávajú koncerty rýchlosťou žmurknutia. Pokiaľ ste na nich plánovali ísť a nestihli ste ich v novembri v Prahe, nezúfajte. Nezabudli ani na nás. Do našich končín zavítajú na jeseň budúceho roka.

 

Konkrétne sa vyskytnú v metropole východnej časti Slovenska, v Košiciach, kde 3. októbra 2018 vystúpia v Kasárňach/Kulturapark. No pokiaľ by ste vtedy nemali čas, ešte deň pred tým, 2. októbra 2018, ich máte šancu zastihnúť v brnianskom Sone. Kto sa k Fínom pripojí ako predkapela, zatiaľ nie je známe. Lístky sú už v predpredaji.


Použité zdroje:
Foto: therasmus.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *