Na Slovensko sa vráti švédska deathmetalová legenda Hypocrisy

S výbornými koncertmi sa tento rok u nás roztrhlo vrece. Na leto ich však zatiaľ nie je ohlásených až tak veľa, a tak teraz na 6. augusta do MMC pribudli HYPOCRISY, SOILWORK a DOOMAS.

 

Na Slovensko sa po rokoch vracia švédska deathmetalová legenda Hypocrisy na čele s charizmatickým spevákom a gitaristom, ktorý patrí k vedúcim osobnostiam na svetovej metalovej scéne, a to vďaka jeho pôsobeniu v jeho domovskej kapele, ale aj v projekte Pain ako aj jeho producentskej práci, kde ste ho mohli napríklad zachytiť pri spolupráci so Sabaton, Marduk, Amon Amarth, Heidevolk, Dark Funeral, Dimmu Borgir a iných. 

 

Hypocrisy pôsobí na scéne neuveriteľných 29 rokov, vydali 13 štúdiových albumov, posledný z roku 2013 pod názvom End Of Disclosure je vysoko hodnotený nielen fanúšikmi, ale aj hudobnými kritikmi. Kapela odohrala nespočetné množstvo koncertov po celom svete a patrí k najväčším legendám tohto štýlu na svete.

Spolu s touto legendou vystúpia v Bratislave aj ich krajania, už veľmi dobre známa melodic groovemetalová kapela SOILWORK, ktorá pôsobí na scéne od roku 1996 a pochádza z tzv. Göteborgskej scény ako kapely Dark Tranquillity, At The Gates či In Flames.

 

Staršia tvorba skupiny Soilwork pozostávala z klasických deathmetalových a heavymetalových elementov ovplyvnených hlavne skupinami Death, At The Gates či Iron Maiden. Novšia tvorba kapely je obohatená o groovemetalové a rockové prvky typu legendy Deep Purple. Práve týmto prístupom skupina apeluje na progresivitu, nápaditosť a experimentálnosť svojich skladieb. V Bratislave zahrá aj piesne z nového albumu Verkligheten, ktorý bol vydaný v januári tohto roka a niečo z neho ste si mohli vychutnať už vtedy, keď k nám koncom januára zavítali po boku Fínov Amorphis.

 

Ako oficiálny support koncertu sa predstaví už veľmi známa slovenská doom gothicmetalová kapela DOOMAS, ktorá tento rok oslávi 13 rokov svojej existencie. Kapela koncertuje po celej Európe a, paradoxne, na Slovensku vystupuje najmenej. Tento rok im vychádza nove EP s názvom Portal a koncom roka 2019 nový album.

 

Tieto kapely na čele s Hypocrisy sú zárukou výborného večera plného energickej deathmetalovej hudby, na ktorom by ste nemali chýbať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *