Na Slovensko mieri legenda thrash metalu – TESTAMENT!

Legendárna kapela TESTAMENT príde do Bratislavy zahrať v nedeľu, 7. júna, predkapela zatiaľ nie je známa.

Testament, podobne ako mnoho ďalších slávnych thrash metalových kapiel, vyšli zo san-franciskej oblasti Bay Area v polovici 80. rokov a hneď od začiatku si vydupali prvé miesto na rozkvitajúcej metalovej scéne. V pôvodnej zostave: Eric Peterson a Alex Skolnick – gitary, Louie Clemente – bicie, Greg Christian – basa, Chuck Billy – frontman a vokalista – vydali v roku 1987 debutový album „The Legacy“, s ktorým sa ako jedna z prvých metalových kapiel dostali na major label pod značku Atlantic Records. Legacy bolo meno, pod ktorým bola kapela v roku 1983 založená, čo teda znamená, že TESTAMENT rozdávajú fanúšikom radosť už vyše 30 rokov.

Ako dôkaz schopnosti napísať úderný a energiou kypiaci materiál vyšiel minulý rok album „Dark Roots of Earth“, jedenásty v poradí. Nahrávka má viac ako 50 minút a zdobia ju len samé pozitívne recenzie od kritikov a skvelé prijatie od fanúšikov. Opäť sa teda potvrdilo, že napísať thrash metalovú skladbu môže hocikto, ale takto jednoduché, no premyslené gitarové duo s profesorským nadhľadom zvládnu len títo borci z Bay Area.

Okrem fantastického bubeníka Gena Hoglana a precítene sólujúceho Alexa Skolnicka majú TESTAMENT ešte jednu celkom nezameniteľnú a zásadnú výhodu oproti ostatným – pána speváka Chucka Billyho. Ten je po prekonaní rakoviny znova na vrchole síl a celkom hlasito dáva najavo, že podobných spevákov nie je na tejto planéte mnoho.
 

Koncert bude v klube Majetic Music Club 7. júna a vstupenky si môžete už teraz kúpiť na webe organizátora Obscure Promotion: http://obscure.cz/cs/events/.

FB event: https://www.facebook.com/events/690685251046934/
 

Na Slovensko mieri legenda thrash metalu - TESTAMENT!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *