Na rok 2018 sú naplánované aj takéto tri zaujímavé koncerty

Určite majú mnohí z vás ešte v čerstvej pamäti tú vlnu hnevu a negatívnych emócií, ktoré zasiahli agentúru EPG po tom, čo úplne na poslednú chvíľu zrušili festival More Than Fest, ktorý mal byť nabitý množstvom hviezd zo všetkých metalových odnoží. Vtedy EPG zverejnilo, že (opäť) končia a poslednou čestnou salvou v ich podaní bude koncert zjednotených ,,tekvičákov“. Veľkolepá šou kapely Helloween s Michaelom Kiskem a Kaiom Hansenom je už za dverami, ale EPG šokujú čímsi iným.

 

Po koncerte kapely Helloween sú nečakane naplánované ešte tri koncerty v réžii EPG, ktoré mali údajne rozriešené už dlhšie. Slovensko na jar roku 2018 vďaka tomu zasiahne hattrick Fabia Lioneho. Ohlásené totiž boli dva koncerty brazílskej hviezdy, kapely ANGRA, ktorá sa vydáva na turné k ich pripravovanému deviatemu štúdiovému albumu Omni.

 

Angru budú na ich ceste sprevádzať aj OPERATION: MINDCRIME. V tejto kapele pozíciu speváka zaujal Geoff Tate, bývalý spevák kapely Queensryche, čo naznačuje už samotný názov kapely odvodený od ich azda najkultovejšieho albumu. K tridsiatemu výročiu spomenutého počinu kapela odpáli určite skvelú šou.

 

Slovensko si túto skvelú zostavu bude môcť užiť v bratislavskom klube Atelier Babylon 7. apríla 2018 a v košickom klube Colloseum 8. apríla 2018. Vstupenky na tieto koncerty sa dajú zakúpiť na miestach, kde sa budú konať a, samozrejme, aj v sieti Ticketportal. Angra sľubuje najlepší počin vo svojej histórii, tak neváhajte a choďte sa presvedčiť. Napokon, na Slovensku sa prestaví svojim fanúšikom táto kapela vôbec po prvý raz.

Treťou slovenskou udalosťou, na ktorej sa objaví famózny Fabio Lione, bude reunionový, výročný a zároveň rozlúčkový (páni to zobrali veľmi prakticky a spojili, čo sa dalo) koncert kapely RHAPSODY, ktorá sa roky delila, aby sa konečne opäť spojila a rozlúčila sa so svojimi fanúšikmi vo veľkom štýle. Prešlo, veru, už dvadsať rokov, odkedy Rhapsody vydali debut Legendary Tales a celý svet ohromili dávkou symfonického metalu s prímesou klasickej hudby. Odvtedy sa v kapele stalo toho mnoho. Odchody a príchody v kapelách Rhapsody Of Fire a aj Luca Turilli’s Rhapsody, spory, ale aj veľa kvalitnej muziky. No celé sa to už azda akosi upokojilo.

 

Práve tú kvalitnú muziku si teraz budeme môcť užiť a navyše za účasti Fabia Lioneho a aj Lucu Turilliho. To všetko počas ich 20th Anniversary Farewell Tour, ktorá sa na Slovensku odohrá v hale Rates vo Zvolene. Tento hudobný sviatok je naplánovaný už na 10. marca 2018 a mal by trvať okolo sto minút. Šou „znovuzrodenej“, ale zároveň „usínajúcej“ kapely Rhapsody bude jedinou na Slovensku, preto nepodceňte situáciu, zakopte vojnové sekery a zájdite si po svoj lístok. 

 

Uvidíme, či tieto tri koncerty budú posledným výdychom agentúry, ako EPG naznačuje, alebo vďaka nim agentúra opäť chytí nový dych a získa späť stratených priaznivcov.  Či už to bude tak alebo onak, dúfame, že tieto tri koncerty dopadnú dobre pre všetkých.
 


AKTUALIZÁCIA 24. 2. 2018: Koncert Rhapsody sa presúva do Domu kultúry ŽSR vo Zvolene.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *