Na Rock pod Kameňom zavíta aj kráľovná

Samozrejme, nie britská, ale ona, tá naša jediná DORO PESCH. A spolu s ňou do line-upu pribudne ešte jedno nemecké meno – PRIMAL FEAR.

 

Žena, ktorá rocku a metalu kraľuje tri desaťročia a rozhodne sa nechystá prenechať trón inej. Legenda so ženským pôvabom, ale drsným rockovým srdcom. Siréna, čo si podmanila prevažne mužský svet tvrdej hudby čistotou svojho hlasu. Jedna z prvých ženských priekopníčok v heavy metale, v časoch, keď to bol naozaj čisto mužský žáner. Blonďavá metalová bohyňa. Toto všetko, ale aj omnoho viac, je Doro.

 

Pôvodne začínala v skupine Warlock. Postupne sa od nich odtrhla a začala sólovú kariéru. Tak či tak, nesmrteľnosť jej zabezpečilo práve pôsobenie v kapele. Silné heavymetalové skladby ale nájdete aj v jej sólovej kariére. Počas tej sa vyskytli i mnohé spolupráce. Rozbalila to napríklad s Motörhead, Twisted Sister, Scorpions, Saxon, Amon Amarth, Ronnie James Dio, Udom a Trajou Turunen.Neoddeliteľnou súčaťou každého jej koncertu sú megahity napísané samotnou jej výsosťou All We Are a Für Immer.

Ďalším prírastkom do programu z nemeckej metalovej scény sú Primal Fear, s ktorými zažijete rozlet na hudobných krídlach. Najviac sú spájaní s motívom orla – symbolom sily a slobody. No a presne taká je aj ich hudba. Rýchle gitarové sóla, kedy je to doslova rinčanie kovu o kov. Prídu predstaviť najnovší album Rulebreaker, ale aj nového bubeníka Francesca Jovina. Jovina môžete poznať z kapely U.D.O.

Rock pod Kameňom je na tento rok naplánovaný od 4. do 6. augusta. A Doro si môžete vychutnať v sobotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *