Na obzore je nová superkapela, na ceste je už aj jej debut

Stretli sa tak Mike Portnoy a Derek Sherinian, ktorí sa poznajú už z Dream Theater, s Ronom Bumblefootom Thalom, Billym Sheehanom a Jeffom Scottom Sotom a povedali si, že si spolu založia kapelu. Dali jej názov SONS OF APOLLO a rozhodli sa, že svoj debutový album vydajú ešte tento rok.

 

V tomto projekte sa teda spájajú „kúsky“ kapiel Dream Theater, Mr. Big a The Winery Dogs, Journey či Talisman a Guns N‘ Roses. „Derek a ja sme sa spojili krátko po tom, čo som opustil Dream Theater v roku 2010 a dali sme dokopy celoinštrumentálnu kapelu na turné – on, ja, Billy Sheehan a Tony MacAlpine. (…) Bolo to pre mňa po prvý raz, čo som pracoval s Derekom od 90. rokov, kedy bol v Dream Theater a bolo prosto skvelé s ním znovu pracovať,“ vysvetľuje Portnoy.

 

Ďalej opisuje vznik superkapely tak, že Derek ho tlačil do „ozajstnej“ kapely, nielen takej na jedno turné, no nikdy na to nebol ten správny čas kvôli iným povinnostiam. Až doteraz. Dodáva však, že to neznamená koniec The Winery Dogs, dávajú si len prestávku.

 

Chystaný album Sons Of Apollo vyjde 20. októbra s názvom Psychotic Symphony a kapela sa na jeho podporu chystá obísť celý svet. Aby všetkých navnadila, zverejnila k nemu dvojminútový teaser. A podľa neho to vyzerá, že sa skutočne je na čo tešiť.  


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *