Na metalovom poli sa rysuje veľmi zaujímavá spolupráca

Všetci milovníci tvrdej muziky a zaujímavých projektov, v ktorých sa zoskupujú známe mená, by mali spozornieť. V jednom zo svojich rozhovorov sa dlhoročný ostrieľaný heavymetalista Rob Halford priznal, že by rád skúsil zmenu. Vtedy totiž odtajnil svoj plán napísať blackmetalový album. A spolupracovať na ňom chce s dvoma zaujímavými osobnosťami, ktoré sa v tejto odnoži tvrdej muziky už nejaký ten piatok pohybujú.

 

Pre spoluprácu na tomto projekte si frontman Judas Priest nevybral nikoho iného ako jednu z najvýraznejších a najúspešnejších postáv black metalu, lídra kapely Behemoth Nergala. Ďalším pánom, ktorého spomenul, je nórsky multiinštrumentalista a vokalista Ihsahn.

 

„Blackmetalový projekt! Už dlho to bolo na spadnutie, ale nikdy sa to nakoniec nikam nedostalo. Nedávno som stretol Nergala z Behemothu a povedal som mu, že milujem druh muziky, akú robí a že by som chcel omočiť palec aj do týchto vôd a vidieť, čo sa stane. Takže teraz mám tieto dve, síce nie úplne jasné, ale dúfam, že reálne možnosti pracovať s Nergalom a tiež s Ihsahnom. Anthems To The Welkin At Dusk je pre mňa veľkým albumom od kapely Emperor. Obaja sú skvelí – sú skutočne majstrami toho, čo robia,” povedal Rob.

 

Nergal na svojom profile na Instagrame reagoval na tieto slová veľmi záhadne znejúcim vyjadrením, že budúcnosť nemá žiadne limity. Tak dúfajme, že táto spolupráca sa stane skutočnosťou a my budeme opäť bohatší o jedno metalové veľdielo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *