Na koncerte Eagles Of Death Metal zabili teroristi viac ako 80 ľudí

Séria útokov otriasla počas piatkového večera trinásteho Parížom. Počet obetí narastá, najviac ich najskôr bude v hudobnej aréne Bataclan. Podľa AFP tam zostalo až sto mŕtvych, teroristi tam držali ľudí ako rukojemníkov. Po polnoci ich oslobodila polícia.

Hlavnou hviezdou arény ten večer bola kapela EAGLES OF DEATH METAL. Koncert californského zoskupenia bol beznádejne vypredaný. Namiesto gitár sa však v piatok v parížskom klube ozývala streľba sprevádzaná pokrikmi „Allah Akbar“.

 

Podľa vyjadrenia skupiny RED LEMON, ktorá im robila predskokana, sú všetci hudobníci v poriadku. Krátko pred brutálnym útokom totiž opustili budovu. „Podarilo sa nám utiecť, všade bola krv, strieľali do davu.“  Podľa denníka Le Figaro tam vošli dvaja ozbrojení muži a začali strieľať. Zhruba 60 ľudí si vzali následne ako rukojemníkov. „Som nažive. Masaker. Všade sú mŕtve telá,“ napísal jeden zo zadržaných na Facebook.

Medzi rukojemníkmi v hudobnom klube bol aj reportér rádia Europe 1 Julien Pierce, ktorému sa podarilo utiecť. „Útočníci prišli s automatickými zbraňami typu kalašnikov a začali strieľať naslepo do davu.“ Policajti potom okolo pol jednej v noci do klubu vtrhli, zabili dvoch teroristov a oslobodili návštevníkov. Sociálnymi sieťami sa vzápätí začali objavovať súcitnej odkazy muzikantov. „Dúfam, že bude spravodlivé zadosťučinenie. Kvôli tým, ktorí zomreli alebo boli zranení,“ odkázal Corey Taylor zo Slipknot. Britský pesničkár Frank Turner naopak zmienil, že jeden jeho kamarát bol počas útokov zranený. „Zatiaľ čo sme hrali, ľudia v Paríži znovu umierali,“ oznámil na svojom Facebooku spevák Pipes and Pints ​​Mike Syco.

Na koncerte Eagles Of Death Metal zabili teroristi viac ako 80 ľudí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *