Na dušičky s The Exploited

Sviatok všetkých svätých sa v Košiciach zakončí neobvykle sviatkom všetkých punkáčov. Klub Collosseum privíta škótsku punkovú legendu z Edinburgu THE EXPLOITED. Ikonicky známe lebky s čírami, ktoré zdobia obaly väčšiny ich albumov, pozná z tričiek asi každý punkáč, ale aj metalista. Presne tak ako aj svojský prejav frontmana a lídra kapely Wattieho Buchana, ktorý v kapele pôsobí už od roku 1979. Je to tak. Od vzniku tejto devastačnej jednotky uplynulo už 40 rokov a bujarej oslavy sa zúčastní aj Slovensko.

 

Songy ako Sex And Violence, Cop Cars, Army Life z nezabudnuteľného debutového albumu Punk´s Not Dead z roku 1981 ešte teraz znejú na koncertoch vedľa U.S.A, Beat The Bastards či Fuck The System. Kapela za svoje pôsobenie prešla obrovským počtom personálnych zmien, čo sa odzrkadlilo aj na hudobnom prejave. Z pôvodného pouličného HC-punku kapela modernizovala svoj štýl s výletmi až za hranice thrash metalu.

 

Nie je žiadnym tajomstvom, že ich hudba mala vplyv na popredných thrasherov Metallicu, Salyer,  Anthrax, ale aj na takú Nirvanu, Agnostic Front, Napalm Death, no a z domácej scény určite Konflikt. Nezastaviteľný Wattie ani vo veku 62 rokov nehodlá poľaviť vo svojom a 1. novembra sa postaví v „kole“ na pódium opäť so svojím červeným čírom, kde sa stane dirigentom chaosu pod ním.

 

To, že punk nie je mŕtvy, potvrdí aj predkapela MAID OF ACE. Surová punkrocková nakladačka v podaní štyroch báb z Veľkej Británie tiež nie je až takou novinkou. Baby tu pobehujú už od roku 2005 a na konte majú hromadu koncertov a dvojicu albumov. Určite sa ich oplatí vidieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *