Mystery: Budeme hrať dovtedy, kým neumrieme!

Považujú sa za novú generáciu heavy metalu, svoj prvý veľký hit zložili v 13-tich a dnes hrajú po celom svete. Austrálski mladíci Mystery milujú Slovensko a líder Rocky Ravic nám ako jedinému slovenskému médiu poskytol rozhovor.

Kedy si začal s muzikou?
Vždy som mal obrovskú vášeň pre hudbu, svoju prvú gitaru som dostal, keď som mal iba 4 roky a skutočne ten nástroj milujem. Prvá vec, ktorú som sa naučil, bola pesnička ‘Fighter‘ od Kane Robertsa. Jednou z aktivít na základnej škole bolo zadanie „Čím by si chcel byť, keď vyrastieš“ – mali sme nakresliť obrázok seba o niekoľko rokov. Ako to už v takom veku býva, prevládali policajti, hasiči, lekári, kozmonauti, však to poznáš. Ale ja som chcel byť rocková hviezda. Nakreslil som sám seba, ako stojím na pódiu s gitarou pred mikrofónom a headbangujem :o) Celé detstvo som strávil v spoločnosti metalovej hudby, stretával som sa s Doro, Destruction alebo Edguy, ak práve mali turné po Austrálii.

Ako sa ti podarilo?
Šlo to vďaka Metal Warriors – agentúre, ktorá všetkých tých umelcov volala do Austrálie a všetko organizovala a v ktorej pôsobí Steve Ravic – jeden z mojich rodinných príslušníkov a aktuálne náš manažér.

Sme nová generácia heavy metalu a budeme hrať až dovtedy, kým neumrieme!

Mystery vznikli v čase, keď ste boli ešte v podstate deti…
Na škole som sa prestal venovať gitare, začal som hrať futbal, hudbu ako takú som ale neodsunul úplne, stále som bol veľký metalový nadšenec. K šesťstrunovému nástroju som sa vrátil v 13-tich, a niekedy v tom čase som na koncerte chorvátskej ženskej skupiny Angels stretol Tonyho. Ten ma predstavil svojmu kamarátovi Kristianovi a zafungovalo to – proste sme si sadli a odvtedy sme sa každý víkend stretávali v garáži a jamovali. Vtedy sme mali 12 až 13 rokov :o)

Ako to pokračovalo ďalej?
Povedal som si, že by bolo fajn, keby sme to „brnkanie“ začali brať serióznejšie a zhodli sme sa, že sa pomenujeme Mystery – to bolo tesne po tom, ako legendárny Ronnie James Dio opustil rockový svet… Hoci to bude znieť čudne, bolo to pre nás ťažké obdobie, a preto sme náš prvý song ‘Rock ‚N‘ Roll Forever Be’ venovali práve Diovi. Krátko na to nás pozvali hrať na Croktoberfest v Melbourne, my sme však nemali basáka! 😀 Tony a Kris poznali Josha, pozvali sme ho na skúšku, veľmi rýchlo sa všetko naučil a perfektne k nám zapadol.

Budete na scéne, po vzore The Rolling Stones, až do svojej 70-tky?
Jednoznačne! Mystery sa nikdy nepominie. Sme nová generácia heavy metalu a budeme hrať až dovtedy, kým neumrieme!

Mystery: Budeme hrať dovtedy, kým neumrieme!

Kto ťa najviac ovplyvnil?
Úplný zoznam by bol skutočne dlhý, ale najviac na mňa zapôsobili Alice Cooper, Sebastian Bach, Dee Snider, spomínaný Dio a Kane Roberts.

Povedz mi jednu kapely, s ktorou by ste chceli hrať na jednom pódiu.
Už sme hrali s mnohými hviezdami ako Motörhead, Mötley Crüe, Megadeth, Nightwish, Iron Maiden, Manowar, Europe, Overkill, W.A.S.P… Ak by som si mohol vybrať úplne hocikoho, bol by to Ronnie James Dio.

Ako sa vám páčilo na tohtoročnom Topfeste? Máte radi Slovensko, slovenské publikum?
Milujeme Slovensko! Je to nádherná krajina, a sme radi, že sme sa sem mohli zasa vrátiť. Topfest je super festival, pohostinnosť u vás je viac ako vysoká a vďaka tomu sme sa tu vždy cítili ako doma. Páčil sa nám hlavný stage – vyzeral fakt dobre a veľkolepo! A publikum? Dokonalé! Máme veľa fanúšikov na Slovensku a sľubujem, že sa vrátime :o)

A čo hviezdne maniere, máte nejaké?
Myslím, že to môžem nechať na Teba, aby si to posúdila :o) Ľudia mi často hovoria, že „švihám“ vlasmi ako Sebastian Bach – dievčatá sa zhodujú, že je to sexi :o)

Čo hovoria vaši rodičia na to, že ich deti vo veku teenagerov cestujú po celom svete?
Naši rodičia nás vo všetkom 100% podporujú. Hudba je niečo, čím žijeme, je to vzduch, ktorý dýchame, a teší nás, že naše rodiny to akceptujú.

Ďakujem za rozhovor a za redakciu rocker.sk želám veľa rockových zážitkov a úspechov!
My ďakujeme tiež, bola to zábava :o) Všetkým našim fanúšikom odkazujem: Rock on, milujeme vás!

Mystery nájdete na ich oficiálnej stránke http://www.mysteryrocks.net, alebo ich lajknite na Facebooku https://www.facebook.com/mysteryrocks/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *