Myrath v Bratislave predviedol šou ako z rozprávok tisíc a jednej noci

Spojenie orientálnych hudobných prvkov a metalovej hudby je síce netradičné spojenie, ale vôbec nemusí byť zlé. To nám už nedávno predviedli Orphaned Land. Ďalšou kapelou, aj keď z iného súdka a hlavne omnoho mäkšou, ktorá k nám zavítala z Orientu, sú MYRATH. Tí sa v našich končinách ukázali po dlhých siedmich rokoch. Spolu s nimi dorazili aj MANIGANCE z Francúzska a naši RENAISSENSE, aby spolu vystúpili v bratislavskom Randali 20. marca.

 

Úvod večera patril Renaissense. Táto zaujímavá rožňavská kapela vo svojej tvorbe spája prvky progresívneho a power metalu. Ich vokalista má čistý vokál miestami prechádzajúci do growlu, inokedy do výšok. Na začiatok predviedli celkom dobrú šou, škoda len, že nemali lepší zvuk, obäťou ktorého sa stali klávesy, ale aj vokál klavesáčky Petry, ktorý nebol takmer vôbec počuť. Táto kapela dnes patrila medzi tie, čo sa oplatí vidieť znovu.

Druhou kapelou v poradí boli kamaráti headlinera, ktorí to s ním ťahajú po ich prvom európskom turné s názvom Shehili Tour, kapela Maningance. Na pódium sa postavili s ich novou vokalistkou Carine Pinto, ktorá k nim pribudla tento rok namiesto vokalistu Didiera. Tabuľkovo si kapela uvádza progresívny power metal. Pre mňa sa to, čo predviedli, pohybovalo niekde na rozmedzí hard rocku a old school metalu. S ich šou som sa preniesol niekde do rokov osemdesiatych. S nimi tam prišlo tiež niekoľko fanúšikov z tohto obdobia. Svoje skladby odspievali v rodnej reči. Okrem novej speváčky priniesli aj nový album Machine Nation. Z neho odzneli skladby Face Contre Terre, Machination, Ennemi. Okrem toho predviedli aj pár starších vecí ako Volte-Face a En Mon Mon.

Potom už prišli na rad Myrath. To, že to boli oni, bolo jasné nielen podľa ich exotického vzhľadu, ale aj podľa toho, že pod pódiom sa nedalo takmer pohnúť. Kapela vystúpila bez klávesáka Elyesa, ale to asi ani nikto nepostrehol. Všetky oči, predovšetkým tie dámske, sa aj tak upierali na vokalistu Zahera so vzhľadom princa Dastana alebo Aladina, ktorý nás previedol či už spevom, alebo príhovormi celou šou. Už len ten lietajúci koberec chýbal.

 

Práve Zaher bol podozrievaný, že si pomáhal vo väčšej či menšej miere playbackom. Neskôr sa však ukázalo, že dostával masívnu podporu od zvukára nielen formou podmazov, ale pán zvukár sa aj chopil mikrofónu a z ústrania spieval spolu so Zaherom. Aby však nebola ochudobnená mužská časť publika, zavolali si posilu v podobe brušnej tanečnice, ktorá nás svojimi zvodnými pohybmi sprevádzala medzi skladbami. Zo skladieb odznelo Born To Survive, Dance, Jasmin, Tales Of The Sands, ale aj takmer všetky ich hity ako Believer, Merciless Times, Endure The Silence a mnoho ďaľších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *