Myrath budú opäť v Bratislave

Krátko pred Veľkou Nocou sa budú v domácej metropole ozývať orientálne melódie z blízkeho východu. Po tom, ako sa v Randali začiatkom marca ukážu Izraelčania Orphaned Land s novým albumom, o pár týždňov neskôr si u nás po siedmich rokoch zahrajú MYRATH z ďalekého Tuniska. Už bolo asi aj načase, aby sa táto ostrieľaná päťčlenná zostava znova zastavila v Bratislave a priniesla trošku saharského slnka, púštneho prachu či nejaké tie brušné tanečnice. Po neuveriteľných sedemnástich rokoch na scéne totiž Myrath vyrážajú na svoje vôbec prvé európske turné, ktoré dostalo názov Shehili Tour.

 

Kapela však okrem turné chystá aj šiesty radový album. Následník úspešnej nahrávky Legacy sa podľa slov skupiny už pečie, pričom jednou z dôležitých ingrediencií v progresívne a melodicky orientovaných skladbách bude aj Tuniský filharmonický orchester. Hoci dátum vydania novinky oficiálne nie je známy, na facebookovej stránke kapela potvrdila, že uzrie svetlo sveta ešte pred nástupom na európske turné. 

 

V Bratislave teda budeme počuť to najlepšie z doteraz vydaných piatich albumov, rovnako ako aj čerstvý materiál. Koncert sa odohrá 20. marca v Randali a Severoafričania si na podporu zavolali powermetalových Francúzov MANIGANCE. Z domácich kapiel sa predstavia progresívne ladení Rožňavčania RENAISSENSE, ktorých už určite poznáte ako jednu z mála slovenských kapiel, ktoré si mohli zahrať na masovom metalovom festivale Wacken Open Air v Nemecku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *