My Chemical Romance sa vracajú na koncertné pódiá. Jedna zastávka je aj v Prahe

Skupina MY CHEMICAL ROMANCE patrí k najúspešnejším formáciám nového tisícročia. Výrazným spôsobom ovplyvnila smerovanie rockovej hudby a zmenila život celej generácii poslucháčov. Vznikli v roku 2001 v Newarku v New Jersey a do roku 2013 stihli vydať štyri štúdiové albumy. Hneď ten druhý s názvom Three Cheers For Sweet Revenge zaznamenal svetový ohlas. Predajnosť cez milión kópií znamenala pre skupinu vstupenku medzi rockovú extraligu. V roku 2006 kapela prišla s koncepčným albumom The Black Parade, ktorý je považovaný za jeden z najdôležitejších rockových počinov prvej dekády tohto storočia.

My Chemical Romance tu definovali nové rysy štýlu nazvaného emo. Ide o rockovú operu, ktorej hlavným hrdinom je postava umierajúca na rakovinu. Nahrávka je považované za klasiku a priaznivci emo-rocku ju dodnes radia medzi zásadné nahrávky hudobnej histórie. Skupina za ňu dostala v Európe platinový certifikát, za oceánom má nahrávka štatút trojnásobnej platiny. 

V roku 2013 skupina oznámila ukončenie činnosti. Napriek nespočetným špekuláciám, ktoré sa každoročne objavovali, prišlo ku comebacku až na sklonku minulého roka. My Chemical Romace odohrali klubový koncert v Los Angeles a následne oznámili účasť na niekoľkých veľkých letných festivaloch. Dnes bolo oznámené, že pražský Sinobo Stadium privíta skupinu 3. júla 2020.

My Chemical Romance sa vracajú na koncertné pódiá. Jedna zastávka je aj v Prahe

My Chemical Romace, Sinobo Stadium, Praha – 3.7.2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *