Mustaineova pocta Nickovi Menzovi

Keď 21. mája NICK MENZA kráčal na pódium s OHM, nikto by si nebol pomyslel, že tam ide naposledy. Koncert v Los Angeles sa mu stal osudným. Menza dostal infarkt a zomrel vo veku päťdesiatjeden rokov.

 

Nickovi bola kariéra hudobníka jednoducho súdená. Ako syn jazzového muzikanta Dona Menzu, hral na bicie už od dvoch rokov. A je to až neuveriteľné, ale v rovnakom veku odohral aj prvé vystúpenie.

 

Profesionálnu kariéru bubeníka začal v osemnástich pôsobením v kapele Rhoads. Druhou kapelou, v ktorej účinkoval, boli Cold Fire. Experimentoval s rôznymi žánrami od R&B, cez gospel a funk až po heavy metal.

Počas nahrávania s Johnom Fogertym si jeho talent všimol vtedajší bubeník Megadeth Chuck Behler. Vtedy sa Menza stal Behlerovým technikom. V tomto čase dokonca dostal ponuku hrať v kapele Slayer, avšak nakoniec sa k nim vrátil Dave Lombardo a skazil Menzovi príležitosť.

 

Tak či onak, kariérny rast mu to nepokazilo, keďže v roku 1989, keď Megadeth nutne potrebovali bubeníka, Dave Mustaine prijal na tento post práve Menzu. Mustaine tak urobil preto, lebo Nick už aj tak občas zaskakoval Behlera, pokiaľ Behler nemohol hrať. Na tomto poste Menza zostal do roku 1998 a ešte sa raz vrátil v roku 2004. Dokonca to už pri ich terajšom najnovšom albume Dystopia vyzeralo, že sa znova vráti späť, no nakoniec sa nezhodol s ostatnými členmi zostavy.

 

Od odchodu z Megadeth Menza hral v mnohých kapelách, neraz aj vo viacerých súčasne. Do myslí ľudí sa však zapísal hlavne ako člen Megadeth, ktorým navždy zostane.

Menzova smrť natoľko šokovala Davea Mustainea, že sa rozhodol zorganizovať benefičný koncert kvôli Nickovým deťom. Plánom je, aby sa ho zúčastnili všetci bývalí členovia Megadeth. Takýmto spôsobom by si najlepšie uctili Menzovu pamiatku. Sám Mustaine Menzu popísal ako skvelého priateľa, skutočného profesionála a osobnosť väčšiu ako život. Ohľadom pripravovanej akcie Dave povedal: ,,Kapela už odsúhlasila benefíciu v Kalifornii. Na detailoch pracujeme. Dúfame, že pódium bude otvorené pre všetkých z Megadeth, aby prišli a hrali s nami, aby sme dokázali nejakým spôsobom pomôcť Nickovým deťom, ktoré si myslím, že momentálne sú na tom pomerne zle. Chceme to nachystať a momentálne je všetko v pohybe.“

 

Ohľadom Menzovho takmer návratu do Megadeth pri Dystopii sa Mustaine vyjadril: ,,Niekoľkokrát sme sa pokúsili pomeriť a nestalo sa to pre hocijaký dôvod. Neviem prečo, proste sa to nestalo. Myslím, že teraz je čas pripomenúť si Nicka a jeho odkaz skvelých vystúpení.“

 

S uctením Nickovej pamiatky Dave začal už keď za neho držal minútu ticha počas vystúpenia na Rock N‘ Derby. Po ňom prišiel nápad so spomínaným benefičným koncertom, ktorého uskutočnenie je čoraz reálnejšie.


Použité zdroje:
Foto: drummertalk.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *