Muse premietnu svoju unikátnu šou aj v slovenských kinách

Celosvetovo úspešní rockeri MUSE sú známi svojimi uhrančivými koncertmi. Hudobní kritici a novinári o nich hovoria dokonca ako o najlepšej kapele súčasnosti. Niečo zo svojej koncertnej dokonalosti sa chystajú sprostredkovať miliónom fanúšikov, ktorí si vo štvrtok 12. júla vyrazia do kín po celom svete. Unikátny film Muse: Drones World Tour zachytáva najlepšie momenty extatického svetového turné kapely v roku 2016, v rámci ktorého Matt Bellamy, Chris Wolstenholme a Dominic Howard zavítali aj do Prahy a zožali 100% recenzie. Film je možné vidieť v tridsiatich kinách po celej SR a ČR.

 

 „Nevídané vizuálne efekty, omračujúca výprava, ohromujúci audiovizuálny zážitok.“ Tak popisuje film britský distribútor filmu. Hudba sa ako jedlo je najprv očami. Kto iný by to mal vedieť lepšie než „poslední velikáni koncertných pódií“, kapela Muse. Ctižiadostivá britská partia si od King Crimson, Pink Floyd a Depeche Mode vzala to hlavné posolstvo: hudba a jej prezentácia sú to isté. Tak sa z rockerov stávajú modly. Tentokrát však Muse predčili aj samých seba a vystrojili bohatú audiovizuálnu hostinu, koncertný film Muse: Drones World Tour.

 

Film vznikol v roku 2016 počas turné k nemenej úspešnému albumu. Ak je rock n‘ roll naozaj po smrti, Muse si to nevšimli. Album Drones (2015) je ich piatym albumom v poradí, ktorý sa ihneď po vydaní stal najpredávanejším vo Veľkej Británii. Album rozdrtil rebríčky predajnosti i v ďalších dvadsiatich krajinách.

 

Nadšení boli i kritici. Časopis Kerrang! udelil Drones plný počet bodov. O albume, ktorého témou je podľa frontmena kapely Matta Bellamyho „rola technológie v našich životoch, a to či je dobrá, alebo zlá“, uznávaný magazín prehlásil, že už teraz ide o „klasiku posúvajúcu hranice toho, čo je vôbec v rocku možné.”

 

Triumf skupina spečatila už spomínanou šnúrou artrockovo výpravných predstavení. Zavítali tiež do pražskej O2 Arény. Aj tu okrem skladieb z aktuálneho albumu zazneli z atypického oválneho pódia také osvedčené hity ako Uprising, Supermassive Black Hole či Knights Of Cydonia.

 

Snímka okrem exkluzívneho pohľadu do zákulisných procesov ponúkne hlavne úchvatné zábery atypického oválneho pódia, dronov nad publikom, veľkolepých projekcií a ilúziu dystópie dotváranú prepracovanými laserovými a LED efektmi. Aj New York Times, ktorý sa jedného vystúpenia Drones World Tour zúčastnil, písal o ňom ako zážitku, ktorý „neustále rastie a jeden vrchol strieda druhý“.

 

Celosvetová projekcia filmu Drones World Tour prebehne len 12. júla 2018. Lístky sú už v predaji. Kompletný zoznam zapojených kín nájdete na stránkach Aerofilms. Na Slovensku sú to kiná siete CINEMAX v Mestách Banská Bystrica, Bratislava (aj Lumiére), Košice, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *