Mortiis navštívi Banskú Bystricu

Po tom, čo MORTIIS opustil nórsku blackmetalovú kapelu Emperor, koncom roka 1992 sa vydal na sólovú dráhu a od roku 1993 do roku 1999 vydal niekoľko sólových nahrávok. V roku 2001 zostavil kapelu, s ktorou vydal  albumy The Smell Of Rain (2001) a The Grudge (2004) a remix albumu Some Kind Of Heroin (2006). Odradený brutalitou a pokrytectvom nahrávacieho priemyslu, Mortiis nevydal nový album, a to až do roku 2010, kedy skupina vydala album Perfectly Defect ako CD s limitovanou edíciou. Ďalší album The Great Deceiver bol dokončený okolo roku 2013, ale nevidel svetlo sveta až do roku 2016 hlavne kvôli udalostiam mimo kapely. Mortiisovo osobné duševné zdravie je jedným z nich.

 

„Veľký záchranca“ bol konečne prepustený v marci 2016. Na jeseň roku 2016 začali práce na jeho remixovaní. Výsledkom bol The Great Corrupter, ktorý obsahuje viac ako 20 skladieb prerobeného/remixovaného materiálu z The Great Deceiver rôznymi umelcami. Dátum vydania bol stanovený na 21. apríla 2017.

 

Mortiis sa za posledných 15 rokov celkom konzistentne zúčastňuje na rôznych turné a zdieľa pódium s rôznymi umelcami a kapelami siahajúcimi od  blackmetalového po punkový, industriálny a EBM žáner. Niektoré z kapiel, s ktorými Mortiis koncertoval, sú Danzig, Behemoth, Apoptygma Berzerk, Combichrist, Christian Death, Mushroomhead, Genitorturers či Deathstars.

 

Momentálne sa Mortiis  vrátil k hudobnému štýlu Era 1. V novembri na festivale Cold Meat Industry a Messe des Morts uskutočnil prvé sólové „reinterpretácie“ z albumu roku 1994 Ånden som Gjorde Opprør  a 24. marca budete mať možnosť zhliadnuť toto jedinečné vystúpenie v Banskej Bystrici v rockovom klube Tartaros.

 

Domácou predkapelou budú Banskobystričania ABSTRACT. Ich štýl sa pohybuje niekde medzi progresívnou avantgardnou, atmosférickou a temnou metalovou hudbou. Hudba tejto kapely obsahuje aj ďalšie štýly ako gothic, black, doom, industrial, spolu s dramatickosťou, ale aj melanchóliou. Kapela čerpá inšpiráciu z rôznych elementov ľudského bytia v minulosti, prítomnosti a budúcnosti, a to je základným rysom toho, čo sa volá Abstract.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *