Moore, Appice či The Animals. Rockový polrok v Blue Note

Zdá sa, že po bohatej gitarovej jari roku 2016 vás v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom čaká ďalší úžasný rockový polrok. Tentokrát v roku 2020. Postupne sa od januára do mája predstavia takmer všetky dôležité posty v kapele (spev, gitara, klávesy, bicie – a možno pribudne aj basgitara). Už teraz sa treba prihlásiť na prechodný pobyt.

 

Hneď v januári čakajú dve lahôdky. Vo štvrtok 23. januára to bude gitarista VINNIE MOORE (UFO, Alice Cooper…). Vinnie sa v Blue Note ukáže štrnásť mesiacov od svojho posledného koncertu na tomto mieste. Ďalším januárovým bonbónikom bude návrat ERICA MARTINA. V jeho prípade to bude návrat po takmer siedmich rokoch. Hlas Mr. Big (ale aj Avantasia) budete môcť počuť 29. januára a v sprievode akustiky je koncert famózny.

 

28. februára poteší ucho jeden z najlepších českých gitarových majstrov MICHAL PAVLÍČEK so svojím triom.   

 

A vieme si predstaviť marec v Blue Note bez DONA AIREYHO? Klávesák Deep Purple dorazí, do, dá sa povedať, svojho milovaného klubu, už siedmykrát. Áno, siedmy rok po sebe. Najvernejších fanúšikov pozývať netreba. Nájde sa veľa takých, ktorí videli všetky predchádzajúce vystúpenia a chystajú sa opäť. Potom je tu skupina tých, ktorí z nejakého dôvodu jeden – dva koncerty vynechali, ale teraz hlásia návrat, takže veľa miest pre niekoho, kto Dona v Blue Note nevidel, nezostane. S maestrom vždy prichádza neskutočná kvalita jeho bandu. A dátum? 14. marec.

 

Apríl, to je ďalší návrat CARLA PALMERA z legendárneho tria ELP – Emerson, Lake & Palmer. Carl je, žiaľ, posledný žijúci člen kapely. O oboch spoluhráčov prišiel v roku 2016. V Blue Note sa predstaví 21. apríla.

 

Aj máj sa môže pochváliť jedným návratom. V predvečer sviatku oslobodenia, 7. mája, sa po dvojročnej prestávke ukáže legendárny hráč na bicie VINNY APPICE s turné Holy Diver Tour. Aj on s podporou tradične vynikajúcich (v tomto prípade) talianskych muzikantov.

 

No a 14. mája si to do Nového Mesta nad Váhom môžu namieriť aj rockoví fotrovia a starí fotrovia. Na tento deň je pripravený bonus v podobe rockových dinosaurov THE ANIMALS, ktorí tento svet brázdili po boku The Beatles.

 

Stačí? Nie? Určite to však nie je všetko a priebežne sa ešte nejaké zaujímavé mená dozvieme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *