Monalisa odhaľuje temnú stránku kapely John Wolhfooker

Nový singel s videoklipom od česko-slovenských JOHN WOLFHOOKER odhaľuje temnejšiu stránku tejto typicky veselej štvorice. O atmosférický videoklip sa postaral Riko Čecho, ktorého prácu poznajú najmä priaznivci rapovej scény.

 

Klip ku skladbe Monalisa sa natáčal tri dni. „Hlavnou lokáciou sa stal 300 rokov starý dom na cintoríne, v ktorom sme točili za doprovodu stroboskopov, nečakaných výpadkov elektriny a podivných zvukov z podkrovia. Miesto malo veľmi silnú atmosféru,“ hovorí spevák kapely Martin Čupka.

 

„Prvé demo piesne vzniklo v noci, skladbu sme potom dokončili a nahrali v štúdiu, ktoré sa nachádza v 150 rokov starom mlyne, tiež v noci. Následný videoklip sme natočili v ešte staršom hororovom dome, situovanom uprostred cintorína, tiež počas noci. Režisér videoklipu Riko ho nakoniec editoval tiež výhradne v noci, a teda verím, že výsledok tohto neplánovaného experimentu má veľmi špecifický, temný nádych,“ dodáva bubeník Adrian, autor skladby.

 

Text, ktorý napísal spevák John Wolfhooker Martin Čupka, sa zaoberá osobnými témami a emočnými traumami, ktoré v sebe mnohí z nás nosia a ticho sa s nimi vyrovnávajú bez toho, aby dali ľuďom vo svojom okolí najavo, že sa za ich úsmevmi ukrývajú vnútorné boje.

 

Kapela si skladbu produkovala sama. O mix a produkcie vokálov sa postaral basgitarista a vokalista Filip Vlček. Celkový mix a mastering skladby má na svedomí gitarista Rony Janeček.

 

V súčasnosti sa kapela sústreďuje hlavne na koncertovanie v Nemecku a jej najbližší koncert sa uskutoční 28. apríla v Norimbergu. V Čechách ju môžete vidieť napríklad na hlavnom stagei festivalu Rock For People, na ktorý si kapela pripravuje špeciálnu šou. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *