Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia)

Nórsko je krajina, ktorá sa zapísala do metalovej histórie skôr jeho čiernou odnožou. Smutná, tragická a niekedy až tragikomická minulosť preslávila túto krajinu koncom minulého tisícročia. Lenže nie všetko, čo prichádza zo snehom zapadnutých severských pláni, musí byť urgentne temné. Dôkazom je banda CONVINCING CLEARITY. 

Páni sa na scéne objavili v roku 2012 a o dva roky neskôr už skákali na pódiu na Bloostocku. Ako sa im to podarilo? Celkom dobre a umne namiešanou zmesou metalcoru, melodického death metalu a štipkou hardcoreu. Tento kokteil môže pôsobiť podozrivo, ale v konečnom dôsledku sa ukázalo, že táto kombinácia je celkom výbušná. Potvrdzuje to aj debut chalanov nazvaný Conficts. 

Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia)

O úvod sa postarala svižná Subject a v momente je jasné, že o žiadne vylievanie svojej utrápenej duše nepôjde. Naštvaný hlas speváka Simona Le Johansena až škriabe oči. Výrazom dosť pripomína Davea Proctora z už, bohužiaľ, neexistujúcich Mendeed. Celkovo chalani majú ku kolegom zo Škótska dosť blízko, akurát že chytili lano skôr za modernejší koniec. Žiadne kopákové naháňačky tu nenájdete, zato intenzita pôsobí ako obrovské kladivo do tváre. Je fakt sympatické, že kapela sa snaží ukázať svetu, že nie všetko u nich doma je o najznámejšom temnom exporte. Minulosť je minulosť, a tak ani v klepanici Furious Storm sa nenachádza ani štipka čierneho kovu. Dobre rozbehnutý rušeň začne brzdiť až v Crafted By Trust. O poznanie pomalšia pieseň, ktorá asi ako jediná na celom disku nepôsobí tak, že chce niekoho zabiť. To najlepšie nakoniec. Dve splašené rýchlovky sa postarajú o záverečný výprask. Hlavne v CobWeb thrashové bicie ničia všetko živé.  

Materiál je to veru dravý a hoci je počuť mladícku nevykalkulovanosť, citeľne tam chýbajú skúsenosti. Celkovo rovnaké postupy sa točia dokola a sú stále kompozične o tom istom. Na strane druhej je jasné, že chlapci sa neboja zdravého kríženia klasických a moderných štýlov. Budúcnosť majú ešte pred sebou a čas ukáže, kam nasmerujú svoje hudobné kroky. Na konte majú totiž solídny debut. 

Moje hodnotenie:

Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 1Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 2Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 3Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 4Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 5Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 6Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 7Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 8Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 9Molotov kokteil z krajiny fjordov (recenzia) - 10


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *