Mofokiller sa pýšia novým EP Kult

Od vydania debutového albumu Väzby uplynuli takmer 4 roky. Kapela MOFOKILLER odohrala množstvo festivalových a klubových koncertov, supportovala svetovým menám. Naposledy sme ju mohli vidieť na spoločnom turné s The Paranoid. Vydanie nového materiálu však brzdili personálne zmeny, ktorými kapela niekoľkokrát prešla.

 

Z pôvodnej zostavy Mofokiller zostali len líder Matúš Cíger (gitara, texty) a Miro Beka (spev, basgitara). Medzi seba prijali gitaristu a screamera Mira Bitomského a šialeného ruského bubeníka Antona Samokhvalova (ex-Ease Of disgust, ex-Katalepsy). S novými ľuďmi prišiel nový vietor a nové možnosti. Mofokiller sa zo stoner hardrockovej polohy katapultoval do metalu.

Mofokiller sa pýšia novým EP Kult
Mofokiller sa pýšia novým EP Kult

Na novom EP Kult poslucháči okrem iného nájdu tvrdé gitary, rýchle bubny  a scream. Čo si však kapela ponechala, je prehľadná pesničková štruktúra a silné slovenské texty. Mix a master nahrávky má na svedomí ruské NAVAHO STUDIO.

 

K rovnomennému singlu Kult Mofokiller natočili temno-diskotékový videoklip. O strih sa postaral Mark Balage, s ktorým kapela už viac krát úspešne spolupracovala. „Text skladby hovorí o kulte osobnosti a o ľuďoch, ktorí túžia po úspechu a moci. Kvôli úspechu musia porušovať pravidlá. Ak však človek zájde príliš ďaleko, prejde na temnú stranu a cesta späť už neexistuje,“ vysvetľuje Matúš Cíger.

 

Kult vyšiel 13. februára 2019 a obsahuje skladby Intro, Satanové ruky, Kult, Útek, Zviera v túžbe. Nájdete ho na všetkých digitálnych obchodoch s hudbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *