Mladí rockeri zo Stolen Money prichádzajú s novým videoklipom

STOLEN MONEY je mladá kapela z Dolného Kubína, ktorá podľa ich vlastných slov hrá blues, hard rock a rock n‘ roll, ale nesnažia sa nijako škatuľkovať. Tvoria ju spevák Andrej, Vilčo (gitara), Kevin (bubeník) a Krato (basa). Pred pár dňami im vyšiel videoklip k singlu Hook Up. Pre chalanov je to už druhý videoklip, ten prvý vznikol k piesni Out Of Sight na festivale Hviezdne noci.

 

Práve s bytčianskym festivalom je spojený aj klip k Hook Up. Na starosť si ho vzal šéf videotímu tohto festivalu Jakub Zajac. „S Jakubom sme plánovali spoluprácu už dlhšie. Ako šéf videotímu na festivale nás svojou prácou upútal. Navyše sa s ním ľahko komunikuje a pristupoval k nám veľmi profesionálne,“ hovorí spevák Andrej.

 

Pieseň Hook Up vybrali aj preto, že najviac charakterizuje ich doterajšiu tvorbu a nesie sa s nimi už od začiatku koncertovania. Najradšej ju majú aj fanúšikovia, a preto sa hudobníci rozhodli ju takýmto spôsobom zvečniť.

 

„Chceli sme pekný zostrih z koncertov, ktoré boli a domysleli to zábermi z bratislavského Sandbergu. Klip sme natočili za pár hodín a dokončili sme ho u nášho bubeníka Kevina v byte detailmi na nás a naše nástroje. Na to sme si musel zapožičať techniku a týmto chceme poďakovať Marekovi Valovčinovi,“ dodáva líder Stolen Money.

 

Jednou z hlavných vecí, na čo fanúšikovia stále čakajú, je debutový album. Podľa slov kapely je všetko v štádiu riešenia a na albume sa už usilovne pracuje. A cez leto nebudú chýbať ani koncerty. „Chceme zapracovať na nedostatkoch. Máme v pláne nejaké koncerty, o niečo sa nám stará Peter Gärtner – riaditeľ Hviezdnych nocí  a rovnako sa venujeme popri iných povinnostiach nahrávaniu albumu. Najradšej by sme ho vydali na jeseň, materiálu je dosť, ale človek mieni a peniaz mení,“ odkazujú Stolen Money.

 

Najbližšie ich naživo budete môcť vidieť na vernisáži Jána Viazaničku, ktorá sa uskutoční 25. mája v Banskej Štiavnici v Hájovni. Akciu organizuje o.z. NAD TÝM.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *