Millhouse ako ich nepoznáte

Ako je možné obyčajnú myšlienku vyformovať až do niečoho, čo ste pôvodne ani nezamýšľali, predvádzajú bratislavskí grunge/stoner rockeri MILLHOUSE. Táto formácia pôsobí na scéne presne desať rokov a na svojom konte mali doteraz jedno EP a jednu plnohodnotnú fošňu. To sa ale zmenilo, pretože kvarteto vydalo 21. februára akustický album Owls On The Hunt. Ako k tomu vlastne došlo? Prvotný plán bol iba akustický koncert. Keďže pesničky v takomto prevedení nemali chlapi nacvičené, bola to skvelá príležitosť zistiť, ako by to celé znelo bez elektrických gitár. Samozrejme, znelo to výborne a idea zvečniť piesne aspoň na mini-albume na seba nenechala dlho čakať. Múza však intenzívne kopala aj naďalej a okrem starších kusov mala kapela odrazu k dispozícii aj úplne nové songy kompletne v akustickej forme.

A to je už dosť dobrý dôvod nahrať aj „elpéčko“, ktoré v týchto dňoch vďaka vydavateľstvu go2stage zoženiete v digitálnych obchodoch ako iTunes, Deezer či Bandcamp. Ani milovníci fyzických nosičov nemusia mať hlavu v smútku, 9. marca sa v bratislavskom Gorila Urban Space môžete tešiť na oficiálny krst, kde okrem Millhouse vystúpia ako hostia aj GENIUS LOCCI.

Millhouse ako ich nepoznáte
Millhouse ako ich nepoznáte

Album Owls On The Hunt nie je len takou obyčajnou akustickou nahrávkou, ktorou iné kapely neraz iba zakrývajú uhorkovú sezónu kreativity. Okrem netradičných aranžmánov obsahujú piesne aj pre rockovú hudbu nie práve bežné hudobné nástroje ako mandolína, ukulele či balalajku. Ku svojskej atmosfére prispeli aj všakovaké perkusie, bubienky a ambientné zvuky ako šušťanie sáčka, bzučanie hmyzu a podobne, skrátka, rozhodne je čo objavovať.

Millhouse sú perfekcionisti nároční nielen sami na seba, ale aj na zvukovú stránku. Potvrdzuje to fakt, že Sovy na love vznikali v troch rôznych štúdiách. Nahrávanie prebehlo v bernolákovskom SMT štúdiu, mix dostal na starosť Tomáš Lobb z LVGNC Studio a o mastering sa postaral Boris v štúdiu High Five Mastering. Aj obal má čo ponúknuť – už tradične ho kapele nakreslil grafik Adam Pižurný.


Použité zdroje:
Daniela Grecnerova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *