Mike Shinoda vyjadril svoje pocity sólovým EP

Zatiaľ nikde nie je uvedené nič o tom, či LINKIN PARK budú pokračovať ďalej aj napriek tragédii, ktorá tvrdo zasiahla ako ich, tak celý hudobný svet a všetkých fanúšikov. Bol to poriadny šok, keď frontman Chester Bennington spáchal samovraždu. Odvtedy nič nevydali. Až doteraz. Ich multiinštrumentalista Mike Shinoda sa rozhodol svoj smútok vyjadriť najlepším možným spôsobom – hudbou. Na vlastnú päsť vytvoril krátke EP s názvom Post Traumatic.

 

Už samotný názov napovedá, že je to smutná vec a tých z vás, ktorí v LP videli svojich hrdinov, to zasiahne rovnako silno ako samostná strata Chestera. Napokon, je to vyjadrenie citov o strate kamaráta, brata od inej mamy. EP obsahuje tri skladby, ku ktorým Shinoda urobil aj doma ,,na kolene“ videá. Mike dokonca na svojej stránke uverejnil pár slov ako doprovod k EP.

 

,,Uplynulých šesť mesiacov bolo ako na húsenkovej dráhe. Uprostred chaosu som začal cítiť intenzívnu vďačnosť za všetky vaše tributy a správy s podporou za kariéru, ktorú ste mi dovolili vybudovať a jednoducho za možnosť tvoriť. Dnes zdieľam tri skladby, ktoré som napísal a vyprodukoval s vizuálmi, ktoré som nafilmoval, namaľoval a upravil sám. Vo svojom jadre je smútok osobným, intímnym zážitkom. A tak toto nie je Linkin Park ani Fort Minor, toto som len ja. Umenie bolo vždy miestom, kde chodím, keď potrebujem oddeliť komplexnosť a zmätenie z nasledujúcej cesty. Netuším, kde vedie tento chodník, ale som vďačný za to, že ho môžem zdieľať s vami.“

 

Jednotlivé skladby EP nesú názvy Place To Start, Over Again a Watching As I Fall. A každá jedna z nich je silne nabitá emóciami. V prvej sa dokonca nachádzajú rôzne odkazy o tom, ako ľudia smútia za Chesterom. Ale ako celok je celé EP oplakaním padlého brata, čo vás poriadne zasiahne, pokiaľ ste mali LP naozaj blízko srdca.


Použité zdroje:
Foto: rocksound.tv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *