Mieri k nám islandský metal

Islanďania NARTHRAAL zatiaľ majú na konte dve EP. O pár dní im však vyjde debutový plnohodnotný album Screaming From The Grave, ktorý v rámci turné Lullabies From The Grave Tour prídu predstaviť aj na naše územie. Spoločnosť im budú robiť krajania ALCHEMIA.

 

Narthraal ako kapela vznikli v roku 2012 a pochádzajú z Reykjaviku. Momentálne ich môžete vidieť vystupovať v zostave Viktor Peñalver (spev, basgitara), Birkir Kárason (hlavná gitara), Tony Aguilar (rytmická gitara) a Jónas Haux (bicie). Čo sa štýlu týka, zoskupenie hrá oldschoolový death metal, ktorého texty sa v ich podaní zaoberajú peklom, smrťou a démonmi.

Druhá zmienená kapela je však úplne iná. Alchemia je síce rovnako štvorica z Islandu – Birgir Þór Halldórsson (spev a gitara), Egill Fabien Posocco (basgitara), Gabríel Örn Erlingsson (gitara, spev), Gottskálk Daði Reynisson (bicie) – ale z mesta Hafnarfjörður a hrajú niečo medzi rockom a heavy metalom. Vznikli v roku 2007, no vtedy sa ešte volali Shotgun. Na domovskej pôde sú známi hlavne pre svoje excelentné živé vystúpenia a hráčske schopnosti.

 

Alchemia má na konte tri albumy, pričom najnovší z nich Lunatic Lullabies predstavia s Narthraal, ako to napovedá názov turné Lullabies From The Grave, ktorý je spojením názvov nových nahrávok oboch formácií. Skupiny si môžete vychutnať u našich poľských a českých susedov, ale aj u nás. Konkrétne ich môžete zastihnúť 31. mája v Banskej Bystrici v klube Farhof (presun koncertu z Košíc), 1. júna v Moldave nad Bodvou v Heaven Hell a 2. júna v rožňavskom Rakwa Music Clube.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *