MGLA, Leprous a ďalší už potvrdili účasť na nasledujúcom Gothoome

Sú to skoro už dva mesiace, čo sa úspešne skončil siedmy ročník festivalu GOTHOOM. To však nebráni ľuďom z Gothoom Production pracovať na ďalšom ročníku. A to, že sa tento festival snažia robiť z roka na rok lepší, napovedajú už prvé lastovičky, ktoré potvrdili svoju účasť na festivale. V dvoch várkach nám organizátori predstavili prvých 6 účinkujúcich.

 

Prvú trojicu uviedla  na začiatku septembra. Prvým menom sú brazílski nekompromisní deathmetalisti KRISIUN. Druhou kapelou je nemecká deathmetalová legenda MORGOTH, ktorá pod týmto názvom pôsobí od roku 1987, ale ich počiatky siahajú do roku 1985, keď sa ešte nazývali Exterminator a následne inšpirovaní Tolkienom Minas Morgul. Minulý rok im po takmer desiatich rokoch vyšiel nový album Ungod, ktorým nám chcú ukázať, že ešte nepatria do starého železa. Prvú trojicu uzatvára čierna MGLA. Poľské duo Maciej „Darkside“ Kowalski (bicie) a Mikołaj „M.“ Żentara (gitara, basa, vokál) z Krakowa sa dalo dokopy ešte v roku 2000. Z troch albumov výraznejšie zabodovali hlavne s ich najnovším albumom Exercises In Futility, ktorý vydali v septembri 2015. Na Gothoome vystúpia počas blackmetalového dňa, kam táto kapela žánrovo patrí.

Druhú várku, ktorú nazvali Nórsky útok, nám prezradili v polovici septembra. Touto zostavou opäť prekvapili a vysoko zarúbali. Pokiaľ ste však poľa názvu čakali tri pravé nórske blackmetalové kapely, asi budete chvíľku sklamaní. Ale naozaj len chvíľku. Trojica pozostáva zo slam deathmetalovej kapely KRAANIUM a technických deathmetalistov BLOOD RED THRONE, ktorí mali vystúpiť ešte počas tohto ročníka, ale, žiaľ, to nevyšlo, a melancholickí LEPROUS. Ich hudba strieda tvrdosť s melanchóliou a ťahavými čistými vokálmi. Kapela vznikla v roku 2001, majú za sebou štyri štúdiové albumy, posledný, zatiaľ ich najúspešnejší The Congregation im vyšiel v máji minulého roku. O Einarovi Solbergovi, ktorý je klávesák a hlavný vokalista, sa hovorí, že ako bývalý ošetrovateľ autistických pacientov väčšinu skladieb vytvoril počas svojich nočných služieb.

8. ročník tohto jedinečného metalového festivalu je naplánovaný na 20. – 22. júl 2017. Lístky naň sú k dispozícii už teraz na webe festivalu.


Použité zdroje:
metalopolis.net, gothoom.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *