Metropolis: Všetko sa ti vráti!

Ako sa už stalo zvykom, v nedeľný podvečer predstavila skupina METROPOLIS svoj nový singel “všetko sa Ti vráti”. Skladba ukazuje kapelu v pomerne inom, novom svetle, než tomu bolo v doterajšej tvorbe.

Viac gitár a menej elektroniky – to je smer, ktorý kapela naznačila už pri predchádzajúcom singli DOLE HLAVOU a ako členovia prezradili, budú sa tohto smeru držať aj naďalej.

V novom singli znova plnia svoje vyhlásenie spievať už výhradne len v slovenčine.

„Behom posledného roka sme prešli mnohými zmenami a to aj vo svojom obsadení. Príchod nových členov sa určite odrazil aj na tvorbe a zvuku kapely. Na elektroniku však určite nezanevrieme, no myslím, že jej pomer voči gitarám nebude už taký, ako tomu bolo v našej doterajšej tvorbe. Čo je možno paradox, pretože od marca 2015, kedy sa kapela dala de facto po rozpade znova dokopy, už máme v zostave len jednu gitaru – tá by však mala byť citeľná o to viac,” hovorí gitarista Jimi Cimbala, ktorý je zároveň aj autorom nového singlu.

Zaujímavosťou je, že text skladby nie je žiadna novinka. Jeho základ bol napísaný už v roku 2007 a pôvodne bol určený pre snáď najznámejšiu skladbu kapely Metropolis – MLYNY.

Viac info o kapele Metropolis nájdete na https://www.facebook.com/metropolis.sk

Metropolis: Všetko sa ti vráti!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *