Metalový svet opustila ďalšia legenda

Tak tá zubatá nie a nie dať si pokoj. Berie nám toho čoraz viac, bolestivejšie. Ale bývalú zostavu Pantery tentokrát zasiahla poriadne už druhýkrát. Pred štrnástimi rokmi nešťastne zomrel Dimebag Darrell. A dnes sa za ním pobral i jeho brat. Vo veku 54 rokov zomrel VINNIE PAUL ABBOTT.

 

Smutná správa už bola oficiálne potvrdená aj na Facebooku Pantery krátkym oznámením: ,,Vincent Paul Abbott aka Vinnie Paul zomrel. Paul je najznámejší svojou prácou bubeníka v Pantere a Hellyeah. Zatiaľ nie sú známe žiadne bližšie detaily. Rodina vás prosí, aby ste rešpektovali ich súkromie.“

 

Vinnie sa narodil 11. marca 1964 v texaskom Abilene. Jeho otec bol producent a autor country hudby Jerry Bob Abbott. Takže mal hudbu v krvi po otcovi. Čo sa týka bubnovania, jeho vzormi boli hlavne Peter Criss (KISS) a Tommy Altridge, ale aj Bill Ward, John Bonham, Mikkey Dee, Alex Van Halen a Neil Peart.

 

Vinnieho hudobná kariéra sa rozbehla, keď v roku 1981 založil spolu s mladším bratom Dimebagom Darrellom, vtedy známym ako Diamond Darrell, Terrym Glazeom, Tommym D. Bradfordom a Donniem Hartom dnes už legendárnu Panteru. Jej zostava sa menila len kúsok po vzniku, keď v roku 1982 odišiel Bradford a nahradil ho Rex Brown a neskôr ešte raz, kedy v roku 1987 miesto vokalistu zaujal Phil Anselmo namiesto Donnieho Harta.

 

Pantera sa rozpadla po problémoch s Anselmom v bode, kedy si Abbotovci mysleli, že už nadobro opustil skupinu a v roku 2003 spoločne založili novú kapelu Damageplan. Vo februári 2004 vydali album New Found Power, po ktorom nasledovalo turné. Skupina nemala dlhé trvanie, keďže v decembri 2004 v meste Columbus v štáte Ohio Nathan Gale začal nekontrolovateľne strieľať počas koncertu, pretože neuniesol, že už Pantera viac nefunguje ako kapela. Počas tohto incidentu bol zastrelený aj mladší z bratov Abbotovcov Dimebag. Damageplan sa potom rozpadli.

 

Po smrti Dimebaga Vinnie o dva roky neskôr vybudoval nahrávaciu spoločnosť Big Vin Records. Okrem toho mesačne písal do magazínu Revolver spolu s vokalistkou Lacuny Coil Cristinou Scabbia stĺpček otázok a odpovedí. V tomto čase si nebol Vinnie istý, či sa vôbec chce bez brata vrátiť naspäť k hudbe, keďže od jeho úmrtia si dal osemnásťmesačnú pauzu od hudobného priemyslu. Nakoniec sa ale pridal k superskupine Hellyeah, kde zostal až do svojej smrti a s ktorými sme ho mohli vidieť aj v našich končinách, keď minulý rok predskakovali Kornu.

 

Zaujímavosťou je, že okrem hudby sa Vinnie niekoľko rokov pokúšal napísať kuchársku knihu s názvom Drumming Up An Appetite With Vinnie Paul.

 

Detaily Vinnieho odchodu z tohto sveta zatiaľ nie sú známe, musíme si ešte počkať. Rozhodne to však je šok, že sme prišli o ďalšie veľké meno, o ďalšiu legendu. Vinnie, odpočívaj v pokoji a snáď ste sa s Dimebagom opäť našli tam hore.


Použité zdroje:
Foto: reviewjournal.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *