Metalová eufória s Eufory

Metal má ešte na Slovensku šancu. Ak si myslíte, že nie, tak ste nepočuli martinskú kapelu EUFORY.

 

Kapela sa radí k štýlu heavy/power metal a jej korene siahajú do roku 2009, keď pri jej zrode stále bubeníčka Miriama Hodoňová. Spočiatku chceli byť revivalovou kapelou a hrať hity Def Leppard. Po obsadení speváckeho postu Ľubošom Senkom sa však začala kapela uberať vlastnou cestou tvrdšieho zvuku. Súčasnú zostavu tvoria (okrem dvoch menovaných) gitarista Štefan Hodoň, ďalší gitarista Peter Drábik a basgitarista Aďo Benca.

Rok 2015 je pre Eufory od jeho začiatku úspešným. Najskôr sa im podarilo vyhrať súťaž Rock Off 2 v Košiciach. V júni vydali svoj debutový album Flying Island Eufory, ktorý dostal nejedného metalového nadšenca. Ich víťazné ťaženie pokračovalo v auguste, keď sa stali víťazmi Muzikomatu 2015, čo je súťaž začínajúcich kapiel v Česku a na Slovensku. Zatiaľ posledným úspechom je účasť vo finále Rockovej Maturity, do ktorého sa dostali s najvyšším počtom bodov spomedzi všetkých kapiel. Rok ešte nekončí a sme zvedaví, čím ešte prekvapia.

 

A vy ste o tejto kapele ešte nepočuli? Viac o nich sa môžete dozvedieť na ich stránke alebo FB a ak máte záujem o ich debut, kúpite ho tu.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *