Metalinda chce nadviazať na úspech svojej verzie slovenskej hymny novou skladbou

METALINDA opäť šokovala svojich fanúšikov. Po svojej veľmi úspešnej rockovej verzii slovenskej hymny, ktorej počet zhliadnutí na internete dosiahol takmer tri milióny, ponúkla legendárna skupina svojim priaznivcom ďalší hit.

 

„Sám som taký ohlas a úspech hymny nečakal, množstvo reakcií a komentárov pri hymne nešetrili chválou. Preto sme teraz boli postavení pred veľmi ťažkú úlohu, akú ďalšiu pieseň pustiť do éteru, aby sme nesklamali,“ vraví Peter Sámel, gitarista a zakladateľ legendárnej skupiny. Nakoniec si kapela z množstva pesničiek pripravených pre jej už šestnásty album vybrala hymnickú skladbu so silným textom a sloganom Láska zvíťazí, ktorá si ale na svoju premiéru musela pár rokov počkať. 

 

Autorom textu aj hudby nového hitu je Peter Sámel. „Láska zvíťazí som zložil už pred tromi rokmi. Skúšali ju spievať aj predchádzajúci speváci, ale nikto z nich jej nevedel dať to, čo si zaslúžila. Nakoniec ma to naštvalo a naspieval som ju ja,“ smeje sa Peter a pokračuje: „Keď prišiel do kapely Andy Hudák a nahrávali sme v štúdiu nové songy, pustil som mu túto pieseň a veľmi sa mu zapáčila. Tak som povedal – Andy, dám ti ju, ale musíš ju zaspievať lepšie ako všetci ostatní. O tom, že sa to podarilo a Andy ju naspieval výborne svedčia aj komentáre nešetriace chválou pod klipom na YouTube. Hymna nás opäť dostala na dosky znamenajúce svet a telefóny sa rozzvonili s ponukou koncertov. Tie sú zážitkom aj pre nás, milujeme, keď všetci s nami spievajú naše hity. Láska zvíťazí je ďalšou perlou v našom repertoári a bude aj na našom už šestnástom albume, ktorý vyjde po troch rokoch príprav na jeseň,“ avizuje nový album Metalindy Peter Sámel.

 

K novinke bol nakrútený klip, o ktorom Peter hovorí: „Režíroval som ja, kameru a strih mal na starosti môj syn Peter. Dlho som rozmýšľal nad tým, kde ho natočiť, až ma oslovil nádherný kaštieľ v Budmericiach, ktorý klipu dodal tu správnu noblesu.“


Použité zdroje:
Natália Novotná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *