Melodic Metal Night upozorní na príchod nových albumov

Nedávno Tartarosom otriasol Blaze Bayley. Ešte sa z toho múry zrejme ani nestihli spamätať a už sem mieria EUFORY spolu s ENDLESS MAIN. Tí to poriadne roztočia 7. mája počas Melodic Metal Night.

Melodic Metal Night bude, samozrejme, hlavne lahôdka pre milovníkov melodického metalu, ako už názov napovedá. Mladé martinske zoskupenie Eufory ponúkne kvalitné skladby z debutového albumu Flying Island Eufory. Určite teda odznejú pecky ako Book Of Life, Leave Me Alone či Metal Is The Hero a mnohé ďalšie.

 

Tento album mal zatiaľ od fanúšikov pomerne dobré ohlasy, ale ani recenzie ho nepotopili, práve naopak. Tematikou by mal Lietajúci Ostrov Eufória znázorňovať izolovaný, imaginárny a idealizovaný svet, v ktorom neexistujú negatíva reálneho sveta. Za najobľúbenejšiu skladbu z neho kapela zatiaľ označuje Metal Is The Hero.

 

Päťčlenná zostava – Števo Hodoň (gitara), Peter Drábik (gitara), Adrián Benca (basgitara), Miriama Hodoňová (bicie), Ľuboš Senko (spev) – má na konte už niekoľko úspechov. Minulý rok sa im podarilo zvíťaziť v Košiaciach na Rock OFF 2, na Muzikomate vo Vsetíne a Púchove, no a boli aj jednými z finalistov Rockovej Maturity.

Spoločnosť im budú robiť zvolenskí Endless Main, ktorí sú v brandži iba o niečo dlhšie ako Eufory (Eufory 2009 a Endless Main 2007), ale šľape im to rovnako dobre. Aj keď už nie v úplne pôvodnej zostave, čo sa v kapelách občas stáva. Súčasná zostava vyzerá: Michal Šepetka (spev), Braňo Ragan (bass gitara), Michal Procházka (klávesy), Valério Choma (bicie), Matúš Šudila (gitara). V roku 2011 vydali debutový album Sea Of Lies. Momentálne pripravujú druhý album.

 

„Koncert je spojením dvoch kapiel a obe prezentujú melodický metal. Endless Main sú Zvolenčania, ktorí už majú nejaký ten piatok za sebou, na konte zopár platní a rovnako ako Eufory v tomto čase chystajú materiál na nový album. Využili možnosť odreagovať sa trošku a zahrať si spolu v klube Tartaros, aby na chvíľku prerušili tvorivú nitku pri komponovaní nových vecí pre fanúšikov. Takýmto spôsobom sa chcú obe kapely pripomenúť a upozorniť na príchod nových vecí, ktoré zrejme uzrú svetlo sveta koncom roka 2016,“ prezradil viac o pripravovanej akcii manažér kapely Eufory Štefan Dibdiak alias Steve.

 

Niekoľko slov však k nej povedal aj Matúš z Endless Main: ,,V Tartarose by sme chceli podporiť mladú a veľmi perspektívnu kapelu Eufory pri jej slovenskom turné k ich výbornému albumu Flying Island Eufory.“

 

Takže ako sami vidíte, je sa na čo tešiť. Pokiaľ sa potrebujete odreagovať od každodenných pracovných či študentských povinností, choďte si už o pár dní vychutnať do banskobystrického Tartarosu mladú metalovú krv.


Použité zdroje:
Foto: tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *