Megadeth zahrajú v Prešove viac z nového albumu ako iné kapely

Dystopia World Tour kapely MEGADETH je v plnom prúde a 16. júla sa jednej zastávky tohto turné dočkajú aj Slováci. V Prešove kapela zahrá staré pecky, ale aj drvivú väčšinu skladieb z ich nového albumu Dystopia.

 

 „Zahráme klasiky, ktoré všetci poznáte a máme čerstvý album Dystopia. Odznie z neho veľa skladieb, možno viac, ako by si dovolili iné kapely zahrať z nového materiálu naživo,“ povedal basgitarista Dave Ellefson pre časopis Kerrang!. Album debutoval na treťom mieste albumového rebríčka Billboard 200, získal pozitívne recenzie na celom svete a skupina ho doposiaľ predstavila naživo na 51 koncertoch.

 

Síce je už festivalová sezóna, návštevníci prešovského koncertu si stopercentne užijú plnohodnotný samostatný halový koncert, ktorý bude trvať takmer dve hodiny. Podľa stránky setlist.fm sa dá predpokladať, že otváračkou koncertu bude Hangar 18, na ktorú Megadeth nadviažu skladbou The Threat Is Real z aktuálnej platne. Spoluorganizátor Edo Kopček odkazuje: „Kapela je v top forme a trúfnem si povedať, že odznejú také nadčasovky ako Sweating Bullets, In My Darkest Hours, Tornado Of Souls, Holy Wars The Punishment Due alebo Symphony Of Destruction prepletené novinkami  ako Dystopia, na ktorú sa veľmi teším, či Fatal Illusion, Post American World a špeciálnu atmosféru bude mať  Posionous Shadows. Megadeth je momentálne v špičkovej forme, pričom koncerty amerických kapiel sú nielen inštrumenálne, ale aj zvukovo veľkým zážitkom.“

 

Skupina je na turné už od 20. februára, kedy zahájila aktuálne Dystopia World Tour v americkom Dallase. Predstavili sa aj na festivaloch ako Gods of Metal v talianskom Miláne, na holandskom FortaRock, poľskom Power Festivale, navštívili severský Sweden Rock Festival, Hellfest vo Francúzsku, belgický Graspop Metal Meeting a boli jedným z headlinerov Download festivalu v Anglicku. Tam sa k nim na pódiu pripojil aj Nikki Sixx a spoločne zahrali Anarchy In UK od Sex Pistols. Na webe festivalu sa potom od organizátorov objavilo:  „Nikdy sme nepochybovali o schopnosti tejto kapely zapáliť a rozospievať masy, keď sa na Download znesie legendárny refrén z Peace Sells. Či už prší alebo svieti slnko, Megadeth bude stále nadčasový.“

 

V Prešove zavŕšia úvodný deň podujatia Harley Days. Lístky sú k dispozícii v sieti predpredaj.sk a Ticketportal za 35 € na státie a 39 € na sedenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *