Megadeth začínajú práce na novom albume

Len minulý rok sme sa dočkali novej nahrávky legendárnych MEGADETH s názvom Dystopia a Dave Mustaine už hlási, že začali so zbieraním nápadov na jej pokračovateľa.

 

Naporiek tomu, že majú títo velikáni v momentálnej dobe príliš veľa práce, nezaháľajú s prípravou nového materiálu. Mustaine sa vyjadril o štarte zbierania nápadov na nový album, ktoré spoločne začali dávať dokopy s gitaristom kapely Kikom Loureirom.

 

Minulý rok s Dystopiou zožali veľký úspech, dokonca za ňu dostali Grammy. A teraz sa Mustaine pre Full Metal Jackie vyjadril: ,,Pokúšame sa začať proces písania skladieb ešte tento rok, kým sme na turné, čo nám pomôže začať dávať veci na papier a spisovať ich. Kiko a ja sme sa posledných pár týždňov o tom dosť rozprávali, posielali sme si vzájomne zložky, čo je pre mňa vzrušujúce, lebo to, čo ma vždy nakopne, je písanie hudby. Keď vidím, ako mi e-mailom prechádzajú nové zložky tam a späť, je to ako – Áno. – Je to ako Vianoce.“

 

Následne nazval proces tvorby Dystopie osviežujúcim: ,,Ísť do štúdia tentokrát nebolo akoby sme mali všetko vopred dohodnuté ako zvuk alebo koľko skladieb bude na albume, alebo kto bude robiť ktoré sólo. Predtým bola väčšina nahrávok poriadne premyslená od začiatku až do konca, čo bolo pre nás prioritou ešte skôr, než sme išli do štúdia. Myslím, že spôsob, akým sme robili tento album, bol oslobodzujúci. Myslím, že to urobíme rovnako, keď sa najbližšie vrátime do štúdia. Pracovať na Dystopii bolo pre mňa bodom, kedy som prišiel na to, že sa viac nestarám o to, aby som písal hudbu do rádia, lebo to len zdržiava. Kedykoľvek sa snažíš urobiť čokoľvek pre niekoho, zvyčajne to nefunguje – skončí to ako niečo, čo sa presne trafí alebo je to úplne mimo. V tejto fáze svojho života sa nechcem chopiť žiadnych šancí. Chcem sa zabávať, chcem písať hudbu, ktorú rád počúvam a myslím si, že presne toto sme urobili na Dystopii. Naozaj sa teším na ďalšiu prácu v štúdiu.“

 

A nám zostáva len vyčkávať, čo nakoniec Megadeth vymyslia tentokrát a či to bude schopné dotiahnuť sa na kvalitu posledného albumu alebo nie. No a zároveň môžeme dúfať, že sa potom s novým materiálom konečne vrátia na Slovensko odohrať koncert, ktorý naposledy museli zrušiť.


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: metalinjection.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *