Megadeth bez gitaristu a bubeníka

Americká thrashmetalová kapela Megadeth má voľné miesto bubeníka a gitaristu. Shawn Drover a Chris Broderick sa rozhodli opustiť kapelu a venovať sa vlastným projektom.

Svoj odchod ako prvý ohlásil bubeník Drover. „Po desiatich rokoch som sa rozhodol opustiť Megadeth a venovať sa vlastným hudobným projektom. Chcem sa poďakovať Daveovi Mustaineovi a celej Megadeth rodine, ako aj všetkým úžasným fanúšikom kapely po celom svete. Všetkých si vás naozaj vážim,“ vyjadril sa.

Gitarista Broderick napísal na svojej oficiálnej stránke: „Na základe umeleckých a hudobných rozdielov s veľkou neochotou oznamujem svoj odchod z kapely Megadeth, aby som sa vydal vlastným hudobným smerom. Chcem, aby ste všetci vedeli, ako si vážim to množstvo vás, fanúšikov, že ste ma akceptovali a rešpektovali ako člena Megadethu posledných 7 rokov, ale je môj čas posunúť sa ďalej. Želám Daveovi a každému v Megadeth všetko dobré. Pracujem na niekoľkých vlastných veciach a dúfam, že keď vyjdú, oceníte ich.“

Kapela Megadeth, teda jej dva zostávajúci členovia, ktorí kapelu založili – spevák Dave Mustaine a basgitarista David Ellefson, sa k celej situácii zatiaľ nevyjadrili. Začínalo sa šepkať, že Chrisa Brodericka by mohol nahradiť Glen Drover, ktorý v kapele zastával post gitaristu pred ním, no ten všetky špekulácie zmietol zo stola. „Mrzí ma to, ale to sa nikdy nestane. Nie je šanca, že by som to niekedy urobil,“ napísal na svoj Facebook.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *