Medzinárodná dávka deathmetalu U Očka!

Belgicko, Švédsko, Amerika – deathmetalisti z týchto krajín prídu do Bratislavy, aby preskúšali vaše uši a precvičili hlasivky.

Belgičania ABORTED sa v Európe predstavujú pravidelne a o pár dní ich tu máme zase. Partia okolo posledného zakladajúceho člena Svena de Caluwé prešla výraznými zmenami po albume Strychnine.213, kedy bola väčšina zostavy obmenená, a nasledovala štvorročná pauza pred vydaním nahrávky Global Flatline. Zostava sa ustálila, ABORTED znovu nabrúsili skalpely a píly na kosti a v apríli prišli s nadupaným albumom The Necrotic Manifesto. Kapela má na svojich albumoch vždy úctu k tradícii a koreňom, napriek tomu z nich ale kričí modernosť. Majú prehľadné a pritom poctivé songy, v ktorých dominuje silný ťah na bránku, blastujúci groove a drive, aký sa len tak nevidí.

Technickí deathmetalisti ORIGIN – kapela plná zmien, veľmi rýchlych temp a riffov – gitarista Paul Ryan má jedny z najrýchlejších prstov, aké možno naživo vidieť a basák Mike Flores tiež ponúka extrémnu porciu vražednej práce. Pripočítajme Johna Longstretha, jedného z najlepších bubeníkov na svete a neskutočnú zohratosť, ktorú ORIGIN za tie roky dosiahli, a vyjde vám veľmi smrtiaci koktejl. ORIGIN sú anihilačný kúpeľ v rýchlostiach, v množstve nôt a v až neuveriteľných stopkách. Vysokorýchlostné technické šialenstvo. Na viac, kapela je fantastická naživo, preto utekajte k Očkovi a presvedčte sa.

Medzinárodná dávka deathmetalu U Očka!

Ďalšími do partie sú EXHUMED z kalifornského mesta San José. Matt Harvey, posledný zostávajúci zakladajúci člen, stvoril kapelu v pätnástich rokoch a na debutovom albume Gore Metal sa im podarila explozívna fúzia old school death metalu, nasypaného grindcoru s duchom thrashu. Od tej doby idú na plné obrátky a teraz sa tešia na vás!

Medzinárodná dávka deathmetalu U Očka!

MIASMAL boli poverení odštartovaním celého večera. Kapela predstavuje jednu z najzábavnejších inkarnácii starého ducha švédskeho death metalu. 

Akcia sa koná v stredu 3. decembra v bratislavskom klube U Očka, štart bude o 19:00 a vstup za 20€.
Ak vám viac vyhovuje Praha, štvorica sa o deň skôr predstaví v klube Podnik (v budove KD Vltavská).

Medzinárodná dávka deathmetalu U Očka!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *