Me And That Man – jedna z tých kapiel, ktoré niečím šokujú

Predstavte si bluesovú gitaru a tajomnú atmosféru, akú do hudby vedel vniesť Johnny Cash. Trochu folku a trochu alternatívy. Veľa kvalitnej hudby v tomto štýle si budeme môcť vypočuť už od 24. marca na albume Songs Of Love And Death. Za touto doskou, ktorú si je už, samozrejme, možné predobjednať, stojí kapela s názvom ME AND THAT MAN. Kto pozná, ten vie, kto nepozná, asi bude dosť prekvapený, keď sa po predošlom opise štýlu kapely dozvie, že ju tvoria hudobník a producent John Porter a známy spevák a gitarista Adam Nergal Darski. Presne ten istý Nergal z blackened-deathmetalovej kapely BEHEMOTH. Nergal o projekte Me And That Man hovorí, že ho jednoducho už potreboval k svojej hudobnej existencii: „Potrebujem Me And That Man na udržanie rovnováhy, pretože potenciál mojej materskej kapely vyzerá byť obmedzený. Je síce stále väčšia a väčšia, pokročilejšia a sofistikovanejšia a aj temnejšia a černejšia. Ale Me And That Man je v umeleckom poňatí jej protipólom. Nie je to veselá hudba, ale je oslobodzujúca.“

 

Kapela zatiaľ na svojej stránke a na oficiálnom Youtube kanáli zverejnila tri videoklipy. Ako prvú do sveta vypustili začiatkom tohto roka skladbu My Church Is Black, hneď o mesiac vydali ďalšie video k skladbe Ain’t Much Lovin‘ a napokon tento mesiac, konkrétne 10. marca, vyšiel zatiaľ posledný klip ku skladbe Cross My Heart And Hope To Die. Do oficiálneho vydania albumu zostáva už iba pár dní a podľa všetkého si fanúšikovia Johnnyho Casha, Nicka Cavea, Toma Waitsa či Leonarda Cohena prídu na svoje. Ale určite nielen oni.

 

Ak ste sa o Nergalovom projekte dozvedeli až teraz, možno vás zaujme aj pár ďalších informácií. Napríklad, že meno Nergal od roku 2012 používa aj oficiálne. Vtedy si legálne nechal zmeniť meno zo svojho rodného Adam Michał Darski na Adam Nergal Darski. Od roku 2014 je spoluvlastníkom menšej siete holičstiev a v roku 2015 otvoril v meste Sopot svoj vlastný nočný klub.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *