Mayhem v Bratislave zahrajú svoj kultový album

Nórska blackmetalová legenda MAYHEM sa vydáva na ojedinelé jesenné turné. V rámci neho nevynechá ani Slovensko, pretože 19. októbra zahalí do temnej atmosféry Randal.

 

Kapela sa sformovala v roku 1984 v Osle a prelom ich v kariére znamenal album De Mysteriis Dom Sathanas z roku 1994. Názov albumu v preklade znamená Tajné obrady Lorda Satana. Pred vydaním albumu basgitarista Varg Vikernes zavraždil gitaristu Euronymousa. Ide pravdepodobne o jediný album tohto žánru, na ktorom hrá vrah aj jeho obeť. Rodina obete nechcela, aby bola Vargova basová linka na albume, preto sa hovorilo, že jeho linka bola stíšená a druhú nahral bubeník Hellhammer. To sú však len fámy a na albume počuť pôvodnú Vargovu basu. Okrem posledných nahrávok Euronymousa pred smrťou obsahuje album aj posledné texty Deada pred jeho samovraždou. Doska je tiež považovaná za jednu z najvplyvnejších v histórii black metalu.

 

Viac ako dvadsať rokov starý album bude znieť aj v Bratislave. Lístky na tento koncert budú v predpredaji v sieti Ticketportal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *