Matt Sorum a Geezer Butler sformovali novú superkapelu

Superkapela už v dnešnej dobe prestáva byť špeciálnym pojmom. Čoraz viac sa stretávame s tým, že sa slávni hudobníci z rôznych legendárnych kapiel spájajú do bočných krátkodobých či dlhodobých projektov. Tými najznámejšími sú azda Dead Daisies, Kings Of Chaos či Hollywood Vampires. K nim sa teraz pripája aj DEADLAND RITUAL.

 

Za novou hviezdnou kapelou stojí bývalý člen Guns N‘ Roses Matt Sorum. Bubeník si do kapely prizval basgitaristu Geezera Butlera (Black Sabbath), gitaristu Stevea Stevensa (Billy Idol) a speváka Frankyho Pereza (Apocalyptica). Deadland Ritual už zverejnil aj prvú skladbu s videoklipom Down In Flames. Kapela však upozorňuje, že sa chce sústrediť na kvalitu, nie na kvantitu.     

 

V čase, keď Sorum ohľadom spolupráce oslovil Butlera, Geezer pracoval na svojom sólovom albume. „Bolo pre mňa príťažlivé pracovať v prostredí kapely, pretože na to som zvyknutý, takže je mi to prirodzené,“ vysvetľuje basgitarista. Deadland Ritual je už vo fáze dohodovania koncertov, potvrdené už majú festivaly v Anglicku (Download) a Francúzsku (Hellfest).


Použité zdroje:
ultimateclassicrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *